Sukladno Zakonu o proračunu (“Narodne novine” broj 87/08., 136/12. i 15/15.) Ministarstvo financija sastavilo je Upute za izradu proračuna JLP(R)S. Upute za izradu proračuna JLP(R)S dostavljaju se svim županijama, gradovima i općinama kako bi na temelju istih upravno tijelo za financije izradilo upute za izradu proračuna svoje jedinice i dostavile ih proračunskim i drugim korisnicima.
Metodologija izrade proračuna JLP(R)S odnosno financijskog plana proračunskog korisnika propisana je Zakonom o proračunu, Pravilnikom o proračunskim klasifikacijama i Pravilnikom o proračunskom računovodstvu i računskom planu. Općine, gradovi i županije i proračunski korisnici njihovih proračuna mogu tekst ovih uputa kao i prijedloge za izradu proračuna preuzeti na stranici Ministarstva financija  www.mfin.hr  (Proračun/Lokalni proračun).

UPUTE ZA IZRADU PRORAČUNA OPĆINE KRIŽ ZA RAZDOBLJE OD 2017. – 2019. GODINE