Društvo Naša djeca Vladimir Nazor Križ, Trg Svetog Križa 1, 10314 Križ, OIB: 86880132515

Kontakt:

• telefon: 01/2820-677
  • fax:
  • e-mail: dnd.kriz@gmail.com
  • internet stranica: www.dnd-kriz.hr
  • broj računa u poslovnoj banci: HR812340009-1100149588 Privredna banka Zagreb, d.d. Zagreb
  • RNO broj: 0004529

Osnovni podaci o udruzi:

• predsjednik: Ivana Posavec Krivec prof.
  • tajnik:
  • odbori:
  • broj članova:46

Područje djelovanja udruge:

Dječja participacija i zaštita prava djece
Dječje stvaralaštvo i kreativni razvoj djece i mladih

O Udruzi:

DND Križ je dragovoljna , edukativna, humanitarna i neprofitna udruga koja djeluje za opće dobro; promiče, organizira i vodi akcije i aktivnosti namijenjene dobrobiti djece. Aktivno djeluje s ciljem pozitivnih promjena u svojoj lokalnoj i široj zajednici s ciljem razvoja društva koje unaprijeđuje kvalitetu života obitelji štiteći prava djece i roditelja, uključujući pravo na zdravlje, kreativni odgoj, obrazovanje i socijalnu sigurnost. Djeluje kroz informiranje, educiranje, zagovaranje i organiziranje kreativnih aktvnosti za postizanje pozitivnih promjena u lokalnoj i široj zajednici, koje izravno utječu na podizanje kvalitete zdravlja, odgoja, obrazovanja i socijalne sigurnosti obitelji. Društvo „Naša djeca“ Križ zalaže se za zaštitu općih i ljudskih vrijednosti i zaštitu prava i interesa djece i obitelji u skladu s Konvencijom UN-a i pravima djeteta. Naša nastojanja imaju dugu tradiciju uspješnog djelovanja i prepoznata su na županijskoj i državnoj razini. Ponosno ističemo da smo od 1994. godine organizatori danas najstarije izložbe slastica „Kriški oblizeki“ koja je 2015. godine osvojila vrijednu nagradu Simpley the best koju dodjeljuje magazin Way to Croatia i Udruga  hrvatskih putničkih agencija. Festival slastica osvojio je priznanje sa srebrnim znakom za kreativnost u oblikovanju manifestacije temeljene na tradicijskim  vrijednostima lokalne zajednice, u kategoriji njegovanja lokalnih običaja i tradicija kontinentalne Hrvatske.

Najznačajniji projekti:

• Zapošljavanje 3 osobe putem projekta „Pomoćnici u nastavi“ Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta
  • Zapošljavanje 4 dugotrajno nezaposlene osobe  putem Javnih radova Hrvatskog zavoda za zapošljavanje
  • Nivein projekt „Neka odrstanje bude dječja igra „ u kojem je sudjelovao DND Križ, te javnim glasovanjem osvojio potporu u iznosu od 20.500,00 kn.