Zaposlene žene u EU projektu „Zaželi jednakost za sve!“ danas potpisale ugovore o radu

Četiri zaposlene žene u projektu „Zaželi jednakost za sve!“ danas su potpisale ugovore o radu u EU projektu  „Zaželi“ Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike, s Općinskim načelnikom Općine Križ Markom Magdićem.

Općina Križ s partnerima u projektu Gradom Ivanić-Gradom, kao nositeljem projekta te Općinom Kloštar Ivanić, od idućeg tjedan kreču s pružanjem usluga potpore i podrške u svakodnevnom životu za 96 osoba starijih od 65 godina i odraslih osobama s invaliditetom što će pridonijeti njihovoj većoj socijalnoj uključenosti, prevenciji institucionalizacije, ostanku u vlastitom domu te osiguravanju prava na život u zajednici.

Zdenka Baričević, Vesna Koščević, Slađana Tutić i Jasna Vešligaj Božić tijekom 33 mjeseca brinut će o ukupno 24 korisnika na području Općine Križ.

Osnovne informacije o projektu “Zaželi jednakost za sve!”:

Ukupna vrijednost projekta: 792.000,00 eura.

Fond: Europski socijalni fond plus

Program: Učinkoviti ljudski potencijali 2021.-2027

Postotak sufinanciranja: 100%

Broj korisnika: 96 (54 Ivanić-Grad, 18 Kloštar Ivanić i 24 Križ)

Broj pružatelja usluga: 16 (9 Ivanić-Grad, 3 Kloštar Ivanić i 4 Križ)

Vrijeme trajanja: 36 mjeseci, 7.2.2024. – 7.2.2027.