Hrvati iz Vojvodine posjetili Općinu Križ u sklopu suradnje OŠ Milke Trnine Križ i Hrvatske čitaonice iz Subotice

Općina Križ ove je nedjelje bila domaćin Hrvatima iz Vojvodine. Naime, u sklopu projekta međunarodne suradnje Zagrebačke županije i OŠ Milke Trnine Križ te Hrvatske čitaonice iz Subotice, oko 50 sudionika iz Subotice od petka 5. travnja do 7. travnja 2024. godine sudjelovalo je u organiziranom obilasku Zagrebačke županije. Posljednji dan svog boravka u Hrvatskoj, odnosno Zagrebačkoj županiji proveli su u Općini Križ gdje su posjetili Spomen sobu poginulih branitelja u Galeriji Križ, Spomen sobu Milke Trnine u Vezišću te sudjelovali na nedjeljnoj Svetoj misi u Župnoj crkvi u Križu. Goste iz Subotice primio je i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, istaknuvši da su ovakve suradnje izniman doprinos obrazovnoj i kulturnoj suradnji s Hrvatima u zemljama našeg okruženja. Posjet je završio zajedničkim druženjem na Seoskom turizmu Moslavačka priča.