Zajednički pokrenute inicijative za nabavu novog vozila hitne pomoći i mamografa

Krajem ožujka, u cilju bolje zdravstvene njege svih naših sugrađana, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić s kolegama Javorom Bojanom Lešom, gradonačelnikom Grada Ivanić-Grada i Željkom Filipovićem, načelnikom Općine Kloštar Ivanić, održao je važan sastanak s ravnateljem Doma zdravlja Zagrebačke županije dr. Večeslavom Bergmanom te ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu Zagrebačke županije Davorinom Gajnikom. Glavna tema održanog sastanka bilo je unapređenje zdravstvenih usluga na području naše tri lokalne jedinice, s posebnim naglaskom na poboljšanje rada zdravstvenih ustanova. Dogovorena je zajednička inicijativa za nabavu novog vozila za hitnu pomoć, čija vrijednost iznosi 80.000,00 EUR-a. Financiranje nabave vozila bit će podijeljeno između Zavoda za hitnu medicinu Zagrebačke županije i tri lokalne samouprave.

Također je pokrenuta i inicijativa nabave novog uređaja za mamografiju za potrebe ambulante za RTG i UVZ dijagnostiku Doma zdravlja Zagrebačke županije, Ispostava Ivanić-Grad. Naime mamograf u Ivanić-Gradu već neko vrijeme ne radi, a cijena nabave novog mamografa iznosi oko 187.000,00 EUR-a. U dopisu upućenom Zagrebačkoj županiji kao osnivaču Doma zdravlja Zagrebačke županije, predloženo je da se na dobrobit svih sugrađanki Otoka Ivanića, u proračunu Zagrebačke Županije osigura 50% sredstava za nabavu novog mamografa, dok će preostali iznos osigurati zajedno Grad Ivanić-Grad, Općina Križ i Općina Kloštar Ivanić.