Odlukom o financiranju „Projekta rješavanja pristupačnosti objektima osoba s invaliditetom“ Ministarstvo branitelja odobrilo je sredstva za financiranje prilagodbe (bočnog) ulaza izgradnjom pristupne rampe,  prilagodbe sanitarnog čvora osobama s invaliditetom i postavljanje taktilne crte vođenja u Domu kulture Josip Badalić koji bi trebali olakšati život i kretanje osobama s invaliditetom.

Općina Križ prijavila je na natječaj Ministarstva branitelja spomenuti projekt. Temeljem potpisanog Ugovora od strane Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića i Ministra Tome Medveda. Općini Križ biti će dodijeljena sredstva u visini 27.391,50 kuna što iznosi 50% ukupne investicije, dok će se ostatak sredstava osigurati iz proračuna Općine Križ.

Ovo je drugi projekt, nakon izgradnje pristupne rampe za prilaz glavnom ulazu u Dom kulture, koji je sufinanciran od strane Ministarstva, a koji uvelike olakšava kretanje svim nepokretnim i slabo pokretnim osobama u korištenju svakodnevnih usluga poslovne banke, knjižnice ili kulturnih sadržaja smještenih unutar zgrade Doma kulture Josip Badalić u Križu.