Park za sve 029Zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Mladen Rogić i predsjednik Društva za poljepšanje Križa i okolice Zlatko Hrastić, simboličnom su sadnjom drveta crvenog hrasta u parku u Križu,  koje je donirala obitelj Fiket iz Bunjana, danas službeno završili projekt spomenute Udruge, Park za sve.

Učinili su to u nazočnosti učenika Osnovne škole Milke Trnine, skupine ekologa te djece Dječjeg vrtića Križ i njihovih odgojiteljica. Riječ je o projektu u sklopu kojeg je Udruga za poljepšanje Križa i okolice od kraja 2014. i tijekom 2015. godine provela niz projekata kojima je bio cilj uljepšati okoliš te prenijeti na mlade generacije važnost brige za prirodu i ekologiju.

Tako su tijekom provedbe projekta uredili okoliš Dječjeg vrtića Križ, objekta Križ i Novoselec nizom cvjetnih gredica i sadnjom bilja, a jedna od najzapaženijih akcija je ona u parku u Križu. Tamo je u suradnji s Dječjim vrtićem i Osnovnom školom Milke Trnine, uređen dio parka i napravljena edukativna info točka te veliki globus koji je danas ukras parka.

Cilj je Udruge za poljepšanje Križa i okolice osvijestiti i razvijati ekološku svijest kod djece i odraslih, a čine to između ostalog i dodjelom nagrade ”Moje zeleno srce” – kojom se odabire najljepša okućnica, balkon (privatne kuće ili stambene zgrade) ili terasa/okućnica (ugostiteljskog ili poslovnog objekta) na području Općine Križ. Već drugu godinu za redom, u sklopu obilježavanja Dana Općine Križ, spomenutom akcijom nastoje potaknuti građane na sudjelovanje u uređenju Općine Križ i zaštiti okoliša. Ove godine laureati su bili Dječji vrtić Križ, za najljepše uređen okoliš, a za najljepše uređenu okućnicu izabrana je okućnica Franje Fiketa iz Bunjana.

Park za sve 022 Park za sve 010 Park za sve 012 Park za sve 018 Park za sve 026 Park za sve 033