Sv Florijan 2015 005U povodu blagdana Svetog Florijana, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Mladen Rogić, svim dobrovoljnim i profesionalnim vatrogascima iskazali su zahvalnost za iznimnu predanost i hrabrost u tom humanom i časnom pozivu.
Prijemu su nazočili predstavnici Upravnog odbora Vatrogasne zajednice Općine Križ predvođeni Predsjednikom Vatrogasne zajednice Općine Križ Brankom Arbanasom i Zapovjednikom Vatrogasne zajednice Općine Križ Mariom Matanićem.

Tradicionalno, prijem u prostorijama Općine Križ, bio je prigoda da se Općinski načelnik zahvali svim dobrovoljnim vatrogascima Općine Križ za dobrovoljni rad na području vatrozaštiti te neupitan doprinosu u svim segmentima društvenog života zajednice. Upravo je neuputna, stručna i odgovorna pomoć na području vatrozaštite ono što Predsjednik Vatrogasne zajednice Općine Križ Branko Arbanas ističe kao najveću vrijednost Vatrogasne zajednice Općine Križ, koja broji oko 1000 dobrovoljnih vatrogasaca.

Općinski Načelnik Općine Križ Marko Magdić, istaknuo je da i u narednom periodu očekuje dobru suradnju, usprkos izazovima koje pred financiranje udruga pa tako i vatrogastva stavlja vrlo loše punjenje Proračuna Općine Križ, što iziskuje pravedno i racionalno raspolaganje sredstvima.

Povodom blagdana Svetog Florijana, u nedjelju, 10. svibnja 2015. godine, biti će održana i Sveta misa u crkvi Uzvišenja Sv. Križa u Križu s početkom u 11 sati, a nakon toga i službena proslava čiji će domaćin biti Dobrovoljno vatrogasno društvom Mala Hrastilnica koja će tom prigodom obilježiti 60 godina od svog osnutka.

Sv Florijan 2015 001Sv Florijan 2015 008Sv Florijan 2015 010Sv Florijan 2015 012Sv Florijan 2015 013Sv Florijan 2015 014