Sukladno odredbama Uredbe o informiranju i sudjelovanju javnosti i zainteresirane javnosti u pitanjima zaštite okoliša („Narodne novine“ br. 64/08) informira se javnost da je Općina Križ u suradnji sa Upravnim odjelom za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okoliša Zagrebačke županije provela postupak Ocjene o potrebi strateške procjene utjecaja na okoliš Strateškog razvojnog programa Općine Križ za razdoblje 2016. – 2021. godine. Nakon provedenog postupka, a sukladno mišljenju navedenog Odjela,  kojim je utvrđeno da je  postupak proveden u skladu sa Zakonom o zaštiti okoliša („Narodne novine“ br. 80/13. i 78/15.) i Uredbom u strateškoj procjeni utjecaja plana i programa na okoliš (Narodne novine br. 64/08) donijeta je Odluka kojom se utvrđuje da nije potrebno provesti stratešku procjenu utjecaja na okoliš za Strateški razvojni program Općine Križ za razdoblje 2016. – 2021. godine.