U sjedištu Općine Križ općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i zamjenik općinskog načelnika Mladen Rogić održali su konferenciju za medije zajedno sa predstavnicima tvrtke VEGGIE d.o.o. Janom Marincom i Ivanom Bosnićem o novoj investiciji u općini Križ. Tvrtka VEGGIE d.o.o. kupila je zemljište u Razljevu s namjerom izgradnje plastenika za proizvodnju povrća. Predviđeno ulaganje obuhvatilo bi izgradnju plastenika, sortirnicu, pakirnicu i bioenerganu. Uspješnost projekta jamči već sada osiguran plasman proizvoda a također i razmatranje dodatnog ulaganja u razvoj seoskog turizma. Ono što je vrlo važno je da će tvrtka zapošljavati 5-10 radnika u prvoj fazi predviđenog ulaganja. Vlasnici tvrtke članovi su Hrvatske udruge mladih poljoprivrednika. Općina Križ odabrana je među raznim općinama u kojim su predstavnici tvrtke VEGGIE d.o.o. tražili odgovarajuće zemljište za svoj projekt baš zbog susretljivosti i otvorenosti za suradnju općinskog načelnika i zamjenika. Predstavnici tvrtke VEGGIE d.o.o. naglasili su da je općina Križ idealne pozicije i prometne povezanosti za njihovu proizvodnju i daljnji plasman, a da je također presudio i stav i želja lokalne vlasti za razvojem i novim mogućnostima proizvodnje i zapošljavanja lokalnog stanovništva.

presica 30.4.2014 009  presica 30.4.2014 011  presica 30.4.2014 012  presica 30.4.2014 014  presica 30.4.2014 015  presica 30.4.2014 016