Zagrebačka županija, u suradnji s Ekonomskim fakultetom u Zagrebu, pokreće program obrazovanja „Poduzetništvo u ekonomiji znanja – Specijalistička edukacija za poljoprivrednike“ za 15 polaznika s područja Zagrebačke županije. Program je namijenjen postojećim poljoprivrednicima koji nemaju prethodno formalno ekonomsko i poduzetničko obrazovanje, s ciljem stjecanja novih znanja za unapređenje poljoprivredne djelatnosti te povećanja konkurentnosti županijskih poljoprivrednika. Iz Zagrebačke županije pozivaju sve zainteresirane da se prijave na program obrazovanja najkasnije do 20. siječnja 2015. godine. Za ovu svrhu Županija je osigurala 180.000 kuna. Na besplatni obrazovni program prijaviti se mogu isključivo poljoprivrednici koji imaju prebivalište/sjedište u Zagrebačkoj županiji te koji su upisani u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava u Uredu državne uprave u Zagrebačkoj županiji. Polaznik programa obrazovanja može biti nositelj ili član obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva, upravitelj ili član zadruge te vlasnik obrta ili zaposlenik obrta koji se bavi poljoprivrednom djelatnošću, sa završenom minimalno srednjom stručnom spremom. Također, jedan gospodarski subjekt može prijaviti samo jednog kandidata za program obrazovanja.
WWW.ZAGREBACKA-ZUPANIJA.HR