10. IZLOŽBA VINA UDRUGE VINOGRADARA I VINARA ŠKAF KRIŽ

Udruga vinogradara i vinara Škaf Križ poziva na 10. jubilarnu izložbu vina vinogradara i vinara.

Zaprimanje uzoraka vina pod Epidemiološkim mjerama, biti će 25.04.2021.  nedjelja od 14.00-20.00 sati u Društvenom domu u Križu. Potrebno je dostaviti 3 boce vina za svaki prijavljeni uzorak u 1/1 ili 0,75 l staklenoj ambalaži, može sa etiketom ili bez etikete proizvođača. Potrebno je ispuniti prijavni list koji se nalazi u prilogu dopisa. Kotizacija po uzorku je 50,00 kn.

Izložba vina, degustacija održati će se 07.05.2021. petak u 19.30 sati u Društvenom Domu u Križu, ako dozvole Epidemiološke mjere.

U nadi Vašeg odaziva i dolaska srdačan pozdrav,

Upravni Odbor „ŠKAF“ Križ

Uskoro asfaltiranje ceste kroz naselje Gornji Prnjarovec

Na temelju ranije prijave na Javni poziv Zagrebačke županije za financiranje/sufinanciranje izgradnje i održavanje objekata i uređaja komunalne infrastrukture u jedinicama lokalne samouprave na području Zagrebačke županije u 2021. godini, Općina Križ ostvarila je sufinanciranje u iznosu od 250.000,00 kn.

Riječ je o uređenju 1200 m županijske ceste i to od početka naselja Gornji Prnjarovec do skretanja za naselje Šušnjari. Ukupna vrijednost radova koji obuhvaćaju frezanje starog asfalta, pripremu za asfaltiranje, dva nova sloja asfalta te uređenje bankina iznosi oko 620.000,00 kn.

Nakon potpisivanja ugovora o sufinanciranja između Općine Križ i Zagrebačke županije slijedi prikupljanje ponuda za izvođenje radova te sklapanje ugovora s izvođačem radova sukladno ranije donesenoj odluci Općinskog vijeća Općine Križ.

Prijavom na razne natječaje Općina Križ nastoji stvoriti uvijete i osigurati sredstva za rješavanje pitanja uređenja županijskih cesta na svom području koje već dugi niz godina čekaju obnovu.

POZIV DJEČJEG VRTIĆA KRIŽ – ČITAJMO U NOĆI KNJIGE

Iz Dječjeg vrtića Križ pozivaju sve roditelje, bake, djedove…da u povodu Noći knjige, odnosno Svjetskog dana knjige 23. travnja, dana autorskih prava te hrvatske knjige, ispričajte ili pročitajte djetetu priču ili bajku.

U nastavku teksta ćete vidjeti koliko je važno da se djetetu čita, koliko dobrobiti iz toga proizlazi, a pogotovo u ovo vrijeme stresa, neizvjesnosti i tjeskobe radi epidemiološke situacije.

Dijete ne razumije što se događa, ne zna izraziti svoje emocije, samo je prestrašeno, uznemireno, nesigurno, a slušanje bajki u kojima dobro uvijek pobijedi je ljekovito.

Neka današnja Noć knjige bude početak vašeg svakodnevnog zajedničkog rituala čitanja.

ČITAJMO DJECI

Popis književno