Preporuke za sprječavanje zaraze bolešću COVID-19 tijekom održavanja izbornih skupova

Stožer civilne zaštite Općine Križ upozorava na preporuke i odluke vezane uz pidemiju bolesti COVID-19, a tijekom izbornog procesa.

Preporuke se izdaju radi zaštite sudionika predizbornih skupova tijekom izbornog procesa s obzirom na epidemiološku situaciju i epidemiju bolesti COVID-19 u Hrvatskoj. Preporuke se odnose na organizatore, građane, službene osobe i govornike te ostale osobe koje će sudjelovati na izbornim skupovima.

Preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo za sprječavanje zaraze bolešću COVID-19 tijekom održavanja izbornih skupova pročitajte na linku:

Preporuka HZJZ za sprječavanje zaraze bolešću COVID-19 tijekom održavanja izbornih skupova

Dana 09. travnja 2021. godine Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske donio je Odluku o uvođenju nužnih epidemioloških mjera za područje Zagrebačke županije.

Odluka o uvođenju nužnih epidemioloških mjera za područje Zagrebačke županije

Dana 26. travnja stupila je na snagu i Odluka o izmjeni Odluke o uvođenju nužnih epidemioloških mjera za područje Zagrebačke županije, a nužne epidemiološke mjere istom se određuju do 09. svibnja 2021. godine.

NAJBOLJA VINA 10. IZLOŽBE VINA VINOGRADARA I VINARA ŠKAF KRIŽ

Udruga vinogradara i vinara Škaf Križ i ove je godine prikupila i ocijenila vina svojih članova. Vrsni poznavatelji vina Ivana Puhelek, Marin Mihaljević-Žulj, Franjo Majnarić i Goran Marmilić, predvođeni predsjednikom stručne komisije Zdenkom Ivankovićem nisu imali niti malo lak zadatak ocijeniti 86 uzoraka vina te odrediti koje su najbolje mješavine sorti, graševine, škrleti, chardonnay, traminac, frankovka i slično.

Tko se okitio brončanim, srebrnim, a tko zlatnim medaljama pogledajte u tablici u prilogu.

GLAVNA LISTA OCIJENJENIH UZORAKA 2021

Izložba vina s proglašenjem najboljih i dodjelom diploma biti će organizirana kada to dozvole epidemiološke mjere i u skladu s istima.