DEŽURSTVO OPĆINSKOG IZBORNOG POVJERENSTVA OPĆINE KRIŽ

LOKALNI IZBORI 2021.

DEŽURSTVO OPĆINSKOG IZBORNOG POVJERENSTVA OPĆINE KRIŽ

U dane 30. 04. 2021. god., 01. 05. 2021. god. i 02. 05. 2021. god., Općinsko izborno povjerenstvo Općine Križ može se kontaktirati putem sljedećih telefona i e-mail adrese:

1.   LIDIJA BAHLEN

2.   ISKRA GUDAN PODVOREC

3.   TIHANA OZVAČIĆ

4.   JASMINA ŠTIMAC BOSANKIĆ

5.   MATEA BULKA

6.   MARKO DOKMANIĆ

Adresa elektroničke pošte: oip.kriz@izbori.hr

Kroz EU projekt realizirana nabava novog komunalnog vozila i spremnika za odvojeno prikupljanje otpada

Isporukom novog komunalnog vozila za prikupljanje otpada uspješno je završen još jedan EU projekt ukupne vrijednosti preko 1.5 milijuna kuna. U suradnji s Razvojnom agencijom IGRA iz Ivanić-Grada realiziran je projekt nabave specijaliziranog komunalnog vozila za odvojeno prikupljanje otpada čija vrijednost iznosi 1.535.834,76 kn, od čega je 1.297.384,54 kune sufinancirano sredstvima Europske unije. To će doprinijeti povećanju intenziteta prikupljanja otpadnog papira, plastike i biootpada iz kućanstava na području Grada Ivanić-Grada te Općina Križ i Kloštar Ivanić. Prateće aktivnosti ovog projekta uključuju podizanje razine informiranosti i educiranost stanovništva o važnosti odvojenog prikupljanja otpada. Plan je da se ovim komunalnim vozilom na godišnjoj razini prikupi dodatna količina od 350 tona odvojeno prikupljenog otpada (papira, plastike i biootpada).

„Isporuka ovog kamiona još je jedan u nizu uspješno realiziranih EU projekata koji smo ostvarili u suradnji s Gradom Ivanić-Gradom, Općinama Križ i Kloštar Ivanić te Razvojnom agencijom IGRA. Osim ovog, vrlo važno je spomenuti i projekt nabave komunalnih spremnika za odvojeno prikupljanje otpada koji će biti namijenjeni domaćinstvima, a čija vrijednost je čak 2.6 milijuna kuna“ – rekla je direktorica Ivakopa, Sanja Radošević.

Izvor: Ivakop.hr

U sklopu projekta odnosno Ugovora o nabavi spremnika za odvojeno prikupljanje otpada između Općine Križ i Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost već je pristiglo 1880 žutih spremnika za plastiku, a očekuje se da bi u narednom periodu trebalo stići jednako toliko plavih spremnika za papir i 20 smeđih spremnika namijenjenih za bio otpad u zgradama na području Općine Križ. Ukupna vrijednost ovog projekta kojim se nastoji potaknuti svijest građana za odvojenim prikupljanjem otpada je oko 773.000,00 kn od ćega Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost financira nabavu spremnika u iznosu od 657.000,00 kuna, a Općina Križ 98.000,00 kuna. Predstoji još službena primopredaja spremnika Općini Križ od strane Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a nakon toga i podjela spremnika građanima koji će biti javno informirani o vremenu i naćinu podjele spremnika.

OBJAVA KANDIDACIJSKIH LISTA ZA IZBOR ČLANOVA OPĆINSKOG VIJEĆA OPĆINE KRIŽ I KANDIDATURA ZA IZBOR OPĆINSKOG NAČELNIKA OPĆINE KRIŽ

Dana 30. travnja 2021. godine Općinsko izborno povjerenstvo Općine Križ objavljuje na internetskoj stranici Općine Križ, oglasnoj ploči Općine Križ, oglasnoj ploči ispred Doma kulture u Križu i putem Obiteljskog radio Ivanića:

Pravovaljana kandidacijska lista za izbor članova Općinskog vijeća Općine Križ i Zbirna lista pravovaljanih kandidacijska lista za izbor članova Općinskog vijeća Općine Križ

Pravovaljane kandidature za izbor Općinskog načelnika Općine Križ i Zbirna lista pravovaljanih kandidatura za izbor Općinskog načelnika Općine Križ

Od ove objave – 30. travnja 2021. godine – počinje teći rok za prigovore koje ovlašteni podnositelji mogu podnijeti do 02. svibnja 2021. godine do 24:00 sata.

Dana 01. svibnja 2021. godine navedene kandidacijske liste, kandidature i zbirne liste biti će objavljene u Jutarnjem listu.