ŽUPAN PROGLASIO PRIRODNU NEPOGODU – MRAZ

Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić dana 21. travnja 2021. godine proglasio je prirodnu nepogodu na području općina Bistra, Brdovec, Jakovlje, Klinča Sela, Kloštar Ivanić, Kravarsko, Križ, Luka, Orle i Pokupsko te gradova Dugo Selo, Ivanić-Grad, Jastrebarsko, Samobor, Sveti Ivan Zelina, Velika Gorica i Vrbovec, nastalu u razdoblju od 05. do 12. travnja 2021. godine, a uzrokovanu mrazom koji je na navedenom području nanio velike štete na poljoprivrednim kulturama.

Općinsko povjerenstvo za procjenu šteta od prirodnih nepogoda Općine Križ obavještava sve zainteresirane osobe da štete mogu prijaviti na email: info@opcina-kriz.hr ili osobnom dostavom u općinsku upravu Općine Križ, na propisanom Obrascu PN, uz obvezno navođenje brojeva katastarskih čestica i poljoprivrednih kultura na kojima je nastala šteta, zaključno s danom 29.04.2021. godine.

OBRAZAC PN

odluka o proglašenju PN mraz

U PARKU U KRIŽU POSTAVLJENO 29 NOVIH KLUPA

Svake godine, postepeno, Općina Križ izdvaja sredstva za uređenje kulturno povijesne cjeline koja obuhvaća centar Križa. Nakon što su protekle godine uređene stare stepenice u parku, a koje spadaju pod djelomičnu zaštitu povijesnih struktura, ovih je dana u parku u Križu postavljeno 29 novih klupa čija je nabava i postavljanje koštalo oko 75.000,00 kn.

Ne mijenjajući vizure stoljetnog parka odnosno kulturno povijesne cjeline, malo po malo on poprima suvremeniji izgled. U dijelu parka postavljeni su i novi koševi za smeće, a sljedeće se planira urediti i paviljon u donjem dijelu parka.

U narednom periodu planira se posvetiti i uređenju parka u naselju Novoselec za čije je uređenje izrađeno idejno rješenje te je napravljen pregled, popisivanje i inventarizaciju drveća. Cjelokupno uređenje tog parka, inače u vlasništvu Drvne industrije Novoselec, vrlo je skup projekt koji može koštati i do 3 milijuna kuna te se planira raditi u etapama.