LAG “Moslavina” objavio natječaj za OPG-ove

LAG “Moslavina” objavio je 8. travnja 2021. godine 6. LAG Natječaj iz LRS – 2. objava za TO 1.1.1. “Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava” (sukladan TO 4.1.1. iz PRR).

Rok za podnošenje prijave projekata biti će od 26.4.2021. do 27.5.2021. godine. Ukupan iznos raspoloživih sredstava po ovom LAG Natječaju iznosi 810.251,59 HRK, a visina potpore po nositelju projekta iznosi od 5.000 € do 20.000 €.  Intenzitet potpore iznosi do 50% od ukupnih prihvatljivih troškova projekta, a za mlade poljoprivrednike koji zadovoljavaju uvjete navedene u Natječaju definirane kao nositelji projekta ovog tipa operacije, intenzitet potpore uvećava se za još 20%.  Sve informacije vezane uz prihvatljivost i ostale potrebne informacije  mogu se pronaći u LAG Natječaju.

Objava natječaja nalazi se na sljedećem linku:

NATJEČAJ TO 1.1.1. (sukladan TO 4.1.1.) | LAG Moslavina (lag-moslavina.hr)

OBAVIJEST GRAĐANIMA

OBAVIJEST GRAĐANIMA o radovima asfaltiranja kolnika u naselju Bunjani

o             U cilju što kvalitetnijeg rješavanja pitanja dotrajalih prometnica na svom području, Općinski načelnik Općine Križ pregovarao je s predstavnicima Županijske uprave za ceste Zagrebačke županije, a rezultat pregovora je sanacija kolnika preostalog dijela županijske ceste oznake ŽC 3124 kroz naselje Bunjani odnosno do granice s Gradom Ivanić-Gradom.

o             Očekivani početak radova pripreme za asfaltiranje navedene ceste je  12. 04. 2021. godine, a cjelokupni radovi trajati će najviše 10 radnih dana. Radovi obuhvaćaju frezanje postojećeg oštećenog nekvalitetnog asfalta, izravnanje površine kolnika, izradu novog habajućeg sloja te uređenje bankina.

o             U vrijeme izvođenja radova biti će djelomično ili u potpunosti onemogućeno prometovanje što će se regulirati prometnim znakovima te pozivamo stanovnike naselja Bunjani da korištenje svojih vozila prilagode i usklade prema dinamici radova asfaltiranja.

o             U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, radovi se mogu produžiti izvan najavljenog roka.

o             Zahvaljujemo na razumijevanju.

Općinski načelnik Općine Križ
Marko Magdić, struč. spec.oec.