Općina Križ izradila Programa razvoja – strateški dokument za narednih 6 godina

Općinsko vijeće Općine Križ u ožujku ove godine donijelo je Program razvoja Općine Križ za razdoblje 2021. – 2027. godine. Općina Križ za izradu ovog strateškog dokumenta izdvojila je nešto više od 81.000,00 kn, a za izradu istog ostvareno je sufinanciranje Zagrebačke županije u iznosu od 65.000,00 kn. Riječ je o dokumentu strateškog promišljanja izrađenom u skladu sa smjernicama politike regionalnog razvoja Republike Hrvatske i standardima Europske Unije. U samom dokumentu nalaze se svi relevantni i statistički podaci koji govore o infrastrukturi, investicijama, projektima ali i o okruženju, geografskom položaju, teritorijalnom ustroju, kulturnoj i povijesnoj baštini, te općenito sve ono što nas čini danas, u vremenu i prostoru u kojem živimo. Program razvoja Općine Križ je dokument koji se daje na uvid potencijalnim investitorima, koji bi željeli ulagati na području Općine Križ, dok je za fondove Europske Unije i resorna ministarstva, on osnovni dokument na temelju kojeg odlučuju o raspodjeli bespovratnih sredstava.

Program razvoja Općine Križ za razdoblje 2021. – 2027. godine nalazi se na linku: