Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić dana 21. travnja 2021. godine proglasio je prirodnu nepogodu na području općina Bistra, Brdovec, Jakovlje, Klinča Sela, Kloštar Ivanić, Kravarsko, Križ, Luka, Orle i Pokupsko te gradova Dugo Selo, Ivanić-Grad, Jastrebarsko, Samobor, Sveti Ivan Zelina, Velika Gorica i Vrbovec, nastalu u razdoblju od 05. do 12. travnja 2021. godine, a uzrokovanu mrazom koji je na navedenom području nanio velike štete na poljoprivrednim kulturama.

Općinsko povjerenstvo za procjenu šteta od prirodnih nepogoda Općine Križ obavještava sve zainteresirane osobe da štete mogu prijaviti na email: info@opcina-kriz.hr ili osobnom dostavom u općinsku upravu Općine Križ, na propisanom Obrascu PN, uz obvezno navođenje brojeva katastarskih čestica i poljoprivrednih kultura na kojima je nastala šteta, zaključno s danom 29.04.2021. godine.

OBRAZAC PN

odluka o proglašenju PN mraz