Darivati lijepu riječ i skroman poklon uvijek mnogo znači, a ponekad samo susret i razgovor uljepšaju nekome dan. Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić danas je s predstavnicima Gradskog društva Crvenog križa Ivanić – Grad obišao nekoliko osoba s područja Općine Križ te ih uz kratko druženje i razgovor, darivao prigodnim poklon paketima povodom Uskrsnih blagdana.

Poklon pakete Gradsko društvo Crvenog križa Ivanić-Grad podijelit će ukupno za 124 osobe u socijalnoj potrebi s područja Općine Križ, odnosno starijim i nemoćnim osobama– korisnicima zajamčene minimalne naknade, djeci iz socijalno ugroženih obitelji – korisnika zajamčene minimalne naknade, osobama s invaliditetom – korisnicima prava na osobnu invalidninu i osobama starijim od 90 godina s područja Općine Križ.

Za troškove darivanja socijalno ugroženih osoba u 2023. godini uoči Uskrsnih blagdana, a sukladno Sporazumu između Općine Križ, Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad i Hrvatskog zavoda za socijalni rad, Područnog ureda Ivanić-Grad, Općina Križ izdvojila je ove godine oko 2.000,00 EUR-a.