I ove godine Općina Križ uoči uskrsnih blagdana izdvojila je 8.300.00 kuna za poklon pakete koji su sukladno popisu Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad, podijeljeni u 76 obitelji u socijalnoj potrebi. Spomenuti paketi podijeljeni su uoči Uskrsa u suradnji s volonterima Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad kojima se u podjeli pridružio i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Župni Caritas župe Uzvišenja Sv. Križa, od prikupljenih novčanih priloga kupio je namirnice i higijenske potrepštine te su složeni paketi koje su volonteri Caritasa ovih dana podijelili u pedesetak najugroženijih obitelji u Župi, a koji nisu na popisu Centra za Socijalnu skrb Ivanić-Grad. Novac za pakete prikupljen je na Cvjetnicu 9. ožujka 2017. godine, kada su volonteri župnog Caritasa župe Križ, na poticaj župnika vlč. Bože Pinjuha, organizirali akciju prodaje kolača, pisanica i raznih ukrasa te tako prikupili novčane priloge za kupnju paketa za potrebite. Suradnju Župnom Caritasu i ove je godine pružila Općina Križ kupivši namirnice za poklon pakete u vrijednosti 5.000,00 kn.