uređenje galerije 011Prostor u kojem se odvija najveći dio kulturnih sadržaja Općine Križ zasigurno je Galerija u centru Križa. U cilju adaptacije ali i moderniziranja spomenutog prostora, Općina Križ odlučila je u Galeriji ugraditi alarmni sustav, promijeniti rasvjetu te urediti parkete i zidove. Ova investicija ne samo da će dati ljepši izgled cijelom prostoru, već će ugradnja alarmnog sustava i bolje rasvjete, omogućiti održavanje izložbi eminentnih umjetničkih imena čija djela imaju visoku cijenu, a samim time iziskuju i adekvatnu zaštitu.

Trenutno je postavljen alarmni sustav i nova rasvjeta, a u tijeku su radovi unutarnjeg uređenja prostora će biti privedeni kraju do izložbe udruge Riznica Moslavine, 26.08.2016. godine u sklopu obilježavanja Dana Općine Križ.

Spomenimo kako je uređenje Galerije Križ sa 20 tisuća kuna sufinancirano od strane INA Industrija nafte d.d. Zagreb koja će tijekom 2016. godine sufinancirati čak četiri prijavljena projekta od strane Općine Križ u ukupnoj vrijednosti od 50.000,00 kuna. Osim Galerije Križ, INA će sufinancirati i nabavu drvenih štandova za izlagače u sklopu raznih manifestacija u Općini Križ, zatim održavanje Sajma obrta i rukotvorina u sklopu programa obilježavanja dana Općine Križ te uređenje dječjih igrališta u Gornjem Prnjarovcu i Kolodvorskoj ulici u Novoselcu.

uređenje galerije 003 uređenje galerije 006 uređenje galerije 005 uređenje galerije 010