U okviru održavanja nerazvrstanih cesta u tijeku su radovi krpanja asfaltom.
Do sada su sanirana oštećenja u Staklenoj ulici u Bunjanima, Moslavačkoj ulici u Križu, Industrijskoj cesti, dionici od željezničke stanice u  Širincu do križanja u Širincu s lokalnom cestom prema Deanovcu, a pri završetku je Vinogradska ulica u Križu.
U narednom periodu popraviti će se sve asfaltne ceste.  Očekuje se također i popravak svih makadam cesta sa prioritetom najteže oštećenih.  Temeljem Odluke o izboru osobe kojoj će se povjeriti obavljanje komunalnih poslova održavanja nerazvrstanih cesta na području Općine Križ na temelju ugovora o povjeravanju komunalnih poslova, donesene na 38. sjednici Općinskog vijeća Općine Križ dana 16.04.2013. godine, izvođač navedenih radova je Kapitel d.o.o. Ivanić-Grad.

O D L U K U o izboru osobe kojoj će se povjeriti obavljanje komunalnih poslova održavanja nerazvrstanih cesta na području Općine Križ na temelju ugovora o povjeravanju komunalnih poslova