Jučer je održan sastanak na kojem su uoči nove pedagoške godine, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i njegov zamjenik Mladen Rogić, roditeljima djece koja pohađaju Dječji vrtić Križ, obrazložili detalje vezane na sanaciju objekta Dječjeg vrtića u Križu i planove oko gradnje novog vrtića.
Kako je istaknuto na sastanku, iako su osigurana sredstva u iznosu od oko 1,2 milijuna kuna za sufinanciranje sanacije objekta u Novoselcu, koja prema projektantskom troškovniku iznose više od 2 milijuna kuna, s ciljem da se pitanje smještaja djece s područja Općine Križ riješi dugoročno, a imajući u vidu potrebe nužnog  smanjenja režijskih troškova i troškova održavanja postojeća dva objekta, Načelnik je roditeljima prezentirao plan gradnje novog dječjeg vrtića.
Razmatra se gradnja dječjeg vrtića montažnog, kontejnerskog tipa gradnje, kakav se već niz godina prakticira u Europi za gradnju objekata kao što su vrtići, škole i starački domovi. Takav je dječji vrtić izgrađen u Gradu Samoboru, a Načelnik i njegov Zamjenik nedavno su se i osobno uvjerili u njegove prednosti posjetivši spomenuti dječji vrtić i razgovaravši s investitorima i samim izvođačima radova.
Za potencijalnu lokaciju novog dječjeg vrtića razmatra se ona u neposrednoj blizini postojećeg objekta Dječjeg vrtića u Novoselcu. Riječ je o parceli u vlasništvu Republike Hrvatske koju bi Općina Križ mogla dobiti u vlasništvo radi izgradnje novog vrtića. Cilj je, istaknuo je Načelnik, ishoditi prenamjenu dobivenih sredstava u svrhu izgradnje novog vrtića. Sama izgradnja takvog dječjeg vrtića traje maksimalno  do 6 mjeseci te se predviđa da bi nakon ishođenja sve potrebne dokumentacije, novi dječji vrtić mogao biti izgrađen krajem iduće godine.
Do tada, djeca će i dalje pohađati objekte Dječjeg vrtića Križ u Križu i Novoselcu, a Općina Križ kao osnivač Dječjeg vrtića pravovremeno će reagirati na sve eventualne potrebe hitne sanacije u cilju sigurnog i kvalitetnijeg smještaja djece do izgradnje novog dječjeg vrtića.