„Vatrogasci su ponos Zagrebačke županije, kad god zatreba spremni su pomoći“, na sjednici Skupštine Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije, održane u petak 12.05.2017. godine u Okešincu u Općini Križ, izjavio je župan Stjepan Kožić. Posebno je zahvalio vatrogascima što okupljaju mlade ljude. Na svemu što čine na području vatrozaštite i dobrovoljnog vatrogastva kako Zagrebačke županije tako i Općine Križ, svim vatrogascima zahvalio je i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Na području županije djeluje 270 DVD-ova, udruženih u devet gradskih i 17 općinskih vatrogasnih zajednica, te četiri javne vatrogasne postrojbe.

Lani su vatrogasne postrojbe izašle na 1494 događaja na prostoru Zagrebačke županije. Najviše intervencija imali su vatrogasci Vatrogasne zajednice Velika Gorica – 263, od čega je javna vatrogasna postrojba Velike Gorice intervenirala 255 puta. Kod dobrovoljnih društava, na najviše intervencija, njih 105, bili su članovi DVD-a Sveta Nedelja. DVD Šenkovec je imao 59, a DVD Sveti Ivan Zelina 57 intervencija.

Izvor: www.zagrebacka-zupanija.hr