Stipendije 067Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, potpisao je danas Ugovore o stipendiranju s stipendistima za akademsku godinu 2015./2016.

Sukladno Odluci o dodjeli stipendija učenicima i studentima za školsku/akademsku godinu 2015./2016. koju je Općinsko vijeća Općine Križ donijelo na 24. sjednici održanoj dana 03.12.2015. godine, Općina Križ, ukupno je dodijelila 21 stipendiju, točnije 10 učeničkih i 10 studentskih stipendija te jednu stipendiju prema kriteriju umjetničke darovitosti, stipendiju Milke Trnine.
Stipendija prema kriteriju umjetničke darovitosti – stipendija Milke Trnine, u iznosu od 500,00 kn tijekom 10 mjeseci školske godine, dodijeljena je učenici Ani Bogeljić, iz Bunjana i to za I. godinu školovanja.

Učeničke stipendije u iznosu od 500,00 kn tijekom 10 mjeseci školske godine, prema socijalnom kriteriju, dodijeljene su Sari Sočan iz Šušnjara za I. godinu školovanja, Ani Kasalo iz Rečice Kriške za II. godinu školovanja, Josipi Kokalović iz Velike Hrastilnice za III. godinu školovanja i Mateji Horvat iz Johovca za IV. godinu školovanja.

Učeničke stipendije temeljem broja ostvarenih bodova bez obzira na godinu školovanja dodijeljene su Paulini Pranjić iz Johovca za I. godinu školovanja te Anamariji Stjepanović iz Johovca za I. godinu školovanja.

Učeničke stipendije prema kriteriju izvrsnosti dodijeljene su Veleni Hajdinović iz Okešinca  za I. godinu školovanja, Teni Škvorc iz Novoselca za IV. godinu školovanja, Steli Škvorc iz Novoselca za II. godinu školovanja te Ani Mariji Grgić iz Križa za I. godinu školovanja.

Studentske stipendije u iznosu od 1.000,00 kn tijekom deset mjeseci akademske godine i to prema socijalnom kriteriju, dodijeljene su Dariju Poje iz Novoselca za I. godinu studiranja, Valentini Blagušević iz Okešinca za II. godinu studiranja, Nikoli Kaurinu iz Križa za III. godinu studiranja i Mariji Čembala iz Križa za IV. godinu studiranja.

Stipendije temeljem broja ostvarenih bodova bez obzira na godinu školovanja dodijeljene su Ivoni Grgić iz Križa za I. godinu studiranja te Domagoju Grgatu iz Okešinca također za I. godinu studiranja.

Studentske stipendije prema kriteriju izvrsnosti dodijeljene su Valentinu Galiću iz Novoselca za IV. godinu studiranja, Luki Hatvaliću iz Širinca za V. godinu studiranja, Ani Rukavina iz Širinca za I. godinu studiranja te Valentinu Mejrušiću iz Križa za I. godinu studiranja.

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i njegov zamjenik Mladen Rogić, čestitali su svim stipendistima te zaželjeli uspjeh u daljnjem školovanju.