Općinski načelnik Općine Križ raspisuje JAVNI NATJEČAJ za dodjelu financijske potpore udrugama iz područja socijalne i zdravstvene skrbi od interesa za Općinu Križ u 2016. godini

(1) Općina Križ poziva udruge čiji su programi usmjereni na rad u područjima socijalne i zdravstvene skrbi od interesa za Općinu Križ da prijave svoje programe/projekte za sljedeća prioritetna područja:
 Jačanje kapaciteta udruga za rad sa osobama s invaliditetom, djecom, obiteljima, mladima, starijim osobama, te drugim ranjivim skupinama društva.
 Jačanje kapaciteta udruga koje doprinose razvitku i općem napretku Općine Križ te promiču njezin položaj i ugled kao i napredak zajednice u cjelini.

(2) Udruge mogu prijaviti programe/projekte koji doprinose razvoju kapaciteta udruga za pružanje društvenih usluga u zajednici ili programe/projekte koji doprinose kvaliteti života, razvitku i općem napretku općine Križ za sljedeće aktivnosti:
 usmjerene na zaštitu i promicanje ljudskih prava, jednakost i ravnopravnost,
 usmjerene na zaštitu i promicanje prava osoba s invaliditetom,
 usmjerene na aktivno sudjelovanje djece i mladih u društvu,
 usmjerene na obrazovne programe za unapređenje kvalitete života, životnih vještina i drugih sposobnosti,
 usmjerene na prevenciju bolesti i ovisnosti,
 usmjerene na zaštitu i očuvanje prirode,
 usmjerene na poticanje razvoja i općeg napretka Općine Križ.
(3) Ukupno planirana vrijednost Javnog natječaja za dodjelu financijske potpore udrugama iz područja socijalne i zdravstvene skrbi od interesa za Općinu Križ u 2016. godini je 50.000,00 kuna. Najmanji iznos financijskih sredstava koji se može prijaviti i ugovoriti po pojedinom programu/projektu je 1.000,00 kuna, a najveći iznos po pojedinom programu/projektu je 10.000,00 kuna.

(4) Rok za podnošenje prijedloga programa/projekata je zaključno s danom 29. 04. 2016. godine.

CJELOVITI TEKST NATJEČAJA PROČITAJTE OVDJE:Javni natječaj za dodjelu financijske potpore udrugama iz područja socijalne i zdravstvene skrbi od interesa za Općinu Križ u 2016. godini

PRILOZI:

Upute za prijavitelje

Obrazac za procjenu

OPISNI OBRAZAC PROGRAMA

OBRAZAC PRORAČUNA (SOC.ZDR.)

IZJAVA O NEPOSTOJANJU DVOSTRUKOG FINANCIRANJA

Odluka o načinu raspodjele sredstava iz proračuna Općine Križ za 2016. godinu namijenjenih financiranju projekata i programa udruga

ODLUKA o raspodjeli sredstava za financiranje programa/projekata udruga iz područja socijalne i zdravstvene skrbi od interesa za Općinu Križ u 2016. godini