križ kroz vrijeme 039Otvorenje izložbe Križ kroz vrijeme Udruge Riznica Moslavine koja već dugi niz godina marljivo radi na očuvanju baštine Općine Križ i Moslavine, prvo je kulturno događanje u novoobnovljenom prostoru Galerije Križ. Posjetiteljima su predstavljeni  stari dokumenti i fotografije Križa u novom prostoru koji je obnovljen zahvaljujući sponzorstvu Ine.

Ove godine INA je s ukupno 50 tisuća kuna sufinancirala četiri projekta Općine Križ. Riječ je o uređenju i ugradnji alarmnog sustava u Galeriju Križ, kupnju dvije montažne kučica-štanda za potrebe organizacije prigodne prodaje uz manifestacije na području Općine, organizaciji Sajma obrta i rukotvorina uz Dan Općine Križ te sufinanciranju izgradnje dva dječja igrališta i to u Gornjem Prnjarovcu i Novoselcu.

Općina Križ uz sufinanciranje Ine realizirala je projekt uređenja Galerije Križ koji uključuje ugradnju alarmnog sustava, nove rasvjete te uređenje zidova i podova te nabavu novih staklenih polica za izlaganje. Također, nabavljeno je pet novih drvnih štandova i u finalnoj je fazi realizacija Sajma obrta i rukotvorina koji će se održati u Križu u subotu 27.08.2016. godine s početkom u 14 sati.

Navedene projekte na otvorenju izložbe udruge Riznica Moslavine predstavio je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, koji je tom prigodom zahvalio Ini na dugogodišnjoj  uspješnoj suradnji i partnerstvu koje se razvija na obostrano zadovoljstvo. Kako je istaknuo Općinski načelnik, uređenjem Galerije u tom će se najvažnijem prostoru za kulturna događanja Općine Križ, od sada moći održavati mnogo značajnije izložbe autora čija djela zahtijevaju i adekvatnu zaštitu. Također, nabavom novih pet štandova koje je sufinancirala Ina omogućiti će se predstavljanje i prodaja proizvoda OPG-a i obrtnika s područja Općine Križ, a upravo jedno takvo događanje biti će Sajam obrta i rukotvorina koji se organizira u sklopu obilježavanja Dana Općine Križ, također uz potporu Ine.

Tijekom otvorenja izložbe i novouređenog prostora Galerije Križ, predstavnik Ine, Zoran Bonjaj iz Ininog Sektora proizvodnje nafte i plina, istaknuo je kako je Ini posebno važno pomagati lokalnoj zajednici u kojoj posluje dugi niz godina te dodao „Iako je riječ o manjoj sredini, ona je za Inu posebno važna imajući na umu višegodišnju povezanost naše industrije s ovim krajem. Drago nam je stoga što smo ponovno aktivno sudjelovali u projektima koji služe za dobrobit zajednice“.

U narednom periodu Općina Križ planira realizirati i projekt izgradnje dva dječja igrališta i to u Gornjem Prnjarovcu i Novoselcu. Značajno je to ulaganje koje će zahvaljujući i potpori Ine značiti mnogo za svu djecu Općine Križ.

križ kroz vrijeme 002 križ kroz vrijeme 022 križ kroz vrijeme 028 križ kroz vrijeme 041 križ kroz vrijeme 036 križ kroz vrijeme 060