OBAVIJEST umirovljenicima i nezaposlenima – podjela jednokratne novčane pomoći povodom božićnih blagdana

Općina Križ dijelit će jednokratnu novčanu pomoć sukladno Odlukama Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića od dana 15. studenoga 2021. godine. PODJELA novčane pomoći za umirovljenike i nezaposlene osobe obavljat će se u ponedjeljak 13. prosinca 2021. godine od 8:00 do 14:00 sati u zgradi Općine Križ, odnosno prostoru Društvenog doma u Križu.

MOLE SE SVI KOJI DOLAZE PO JEDNOKRATNU NOVČANU POMOĆ DA SE PRIDRŽAVAJU PROPISANIH EPIDEMIOLOŠKIH MJERA.

UMIROVLJENICI
Pravo na dodjelu novčane pomoći u vrijednosti od =200,00 kuna po osobi, ostvaruju umirovljenici s prebivalištem na području Općine Križ, s ukupnom visinom mirovine do 2.000,00 kuna, uključujući i 2.000,00 kuna i to uz obvezno predočenje osobne iskaznice i dokaza o visini mirovine ne starijeg od tri mjeseca.
OSOBE KOJE PRIMAJU NACIONALNU NAKNADU ZA STARIJE OSOBE
Pravo na dodjelu novčane pomoći u vrijednosti od =200,00 kuna po osobi, ostvaruju i osobe koje primaju nacionalnu naknadu za starije osobe, a koje imaju prebivalište na području Općine Križ i to uz obavezno predočenje osobne iskaznice te dokaza o ostvarenom pravu na nacionalnu naknadu za starije osobe u iznosu ne višem od 800,00 kuna.

NEZAPOSLENI
Pravo na dodjelu novčane pomoći u vrijednosti od =200,00 kuna ostvaruju nezaposlene osobe s prebivalištem na području Općine Križ koje se vode u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područne službe Zagreb, Ispostave Ivanić-Grad, i to isključivo na temelju popisa nezaposlenih osoba uz obvezno predočenje osobne iskaznice.

TAKOĐER, MOGUĆE JE RADI SPRJEČAVANJA ZARAZE VIRUSOM COVID-19, PODIĆI JEDNOKRATNU NOVČANU POMOĆ I ZA DRUGU OSOBU KOJA OSTVARUJE PRAVO NA JEDNOKRATNU NOVČANU POMOĆ, UZ PREDOČENJE OSOBNE ISKAZNICE OSOBE KOJA PODIŽE POMOĆ TE PREDOČENJE OSTALE POTREBNE DOKUMENTACIJE ZA OSTVARIVANJE NAVEDENOG PRAVA OSOBE ZA KOJU SE PODIŽE POMOĆ.

SVETI NIKOLA I OVE GODINE DARIVAO BEBE OPĆINE KRIŽ

Već jedno desetljeće, Općina Križ njeguje tradiciju darivanja beba povodom Svetog Nikole. Poklon paketima darivano je ove godine ukupno 65 beba koje su rođene u proteklih godinu dana odnosno čiji su roditelji predali zahtjev i ostvarili pravo na jednokratnu novčanu pomoć Općine Križ prilikom rođenja djeteta u periodu od sredine studenog 2020. do sredine studenog 2021. godine. U tom periodu u Općini Križ rođeno je čak 32 dječaka i 33 djevojčice. Od tog broja čak je deset beba treće dijete u obitelji, a pet je četvrto dijete u obitelji te tri bebe peto dijete. Imamo i jedne blizance, dječaka i djevojčicu te jedne trojke i to tri djevojčice.

Općina Križ svake godine izdvaja preko 140 tisuća kuna za jednokratnu novčanu pomoć roditeljima prilikom rođenja djeteta, a najviše veseli upravo ovo darivanje za Svetog Nikolu. Iako zbog epidemioloških okolnosti nije moglo biti organizirano tradicionalno okupljanje roditelja i djece te dijeljenje darova isti su se mogli pojedinačno preuzeti u Općini Križ, a roditelji su nam poslali sličice mališana s poklonima na kojima im od srca zahvaljujemo.

U daru za Svetog Nikolu, bebe su dobile korisne potrepštine kao što su flašice, krema i vlažne maramice, pribor za jelo i sl. Članice udruge Ženske ruke iz Križa za sve su bebe i ove godine napravile ručno rađene balavce. Poklone su uz Općinu Križ osigurali vjerni sponzori tvrtka Euroalba d.o.o. Zagreb, Ljekarna Katice Bertović iz Križa, Ledo i Dukat.