HUMANITARNO BLAGDANSKO RASPOLOŽENJE U KRIŠKOJ GIMNAZIJI

Učenici Srednje škole Ivan Švear Ivanić-Grad, Izdvojene lokacije Križ, popularne Kriške gimnazije, zajedno s komercijalistima 3i i 4i razreda spomenute srednje škole iz Ivanić-Grada i u ovo blagdansko vrijeme nastavljaju s projektom „Sveto i svjetovno”. Pohvalili su se tako aktivnostima koje su proveli tijekom ovog mjeseca te prigodno obilježili značajne datume. Izradili su tematski panoa te ukrasili Krišku gimnaziju, izradili anketu o Božićnoj potrošačkoj košarici pod vodstvom profesorice Jadranke Dorešić te interaktivno predavanje „Božićni običaji” koje je pripremila profesorica Dubravka Horvatić. Za kraj prvog polugodišta svoj su projekt kriški gimnazijalci začinili i zasladili humanitarnim sajmom pod nazivom „Radost svima” gdje su se mogle kušati slatke i slane delicije u organizaciji profesorice Josipe Hlevnjak. U skladu sa željom učenika, prikupljeni novac donirat će se u humanitarne svrhe i to djeci oboljeloj od malignih bolesti.

Plave i žute kante prazne se od 1. siječnja

U proteklih tjedan dana trgovačko društvo Poduzetnička zona Križ d.o.o. Križ podijelilo je plave i žute kante za odvojeno prikupljanje plastike i papira u oko 600 kućanstava što je oko jedne trećine svih kućanstava Općine Križ. Očekuje se da će podjela spremnika biti završena i prije planiranog termina, pa iz Ivakopa d.o.o. Ivanić-Grad poručuju da se kante za odvojeno prikupljanje plastike i papira mogu davati na pražnjenje od 01. siječnja 2022. godine.
Podjela spremnika nastavlja se na kućne adrese korisnika usluge prikupljanja komunalnog otpada, sukladno popisu komunalnog društva Ivakop d.o.o. Ivanić-Grad.
Preostaje još podjela u naseljima Vezišće, Okešinec, Obedišće, Novoselec i Križ.