Potpisivanje Ugovora o potporama gradovima i općinama Zagrebačke županije

Župan Stjepan Kožić i predstavnici gradova i općina Zagrebačke županije potpisat će Ugovore o potporama gradovima i općinama Zagrebačke županije za projekte u gospodarstvu, poljoprivredi, prometu, komunalnoj infrastrukturi i EU fondovima u petak, 31. ožujka 2017. godine s početkom u 10 sati u hotelu International.

Tom prigodom i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić potpisati će dva ugovora o sufinanciranju.  Jedan se odnosi na asfaltiranje nerazvrstanih cesta i to za sanaciju cestovne infrastrukture u Prigorskoj i Matkovićevoj ulici u Križu te cesti kroz naselje Konšćani u vrijednosti 300.000,00 kn.

Općinski načelnik potpisati će i ugovor vezan uz sredstva dobivena na temelju javnog poziva Zagrebačke županije pod nazivom e-mobilnost. Općina Križ prijavila je i dobila jednu pametnu klupu u vrijednosti 15.625,00 kn koja će se postaviti u dvorištu Osnovne škole Milke Trnine u Križu.

Dinamovci u Osnovnoj školi Milke Trnine u Križu

Osnovna škola Milke Trnine Križ 30.03.2017. godine ugostila je prvotimce nogometnog kluba Dinamo Zagreb. Druženje s prvotimcima na opće oduševljenje svih učenika, a posebno dječaka, održano je u školskoj sportskoj dvorani. Učenici su imali priliku slikati se s nogometašima, popričati i dobiti autogram. Naše poznate nogometaše dočekale su mažoretkinje Osnovne škole Milke Trnine, a pridružiti su im se i sportaši Zajednice športskih udruga Općine Križ te Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić kojemu je ovo druženje također bilo ispunjenje dječačkih snova. Škola je za sjećanje na druženje dobila nogometnu loptu na kojoj su se potpisali gostujući nogometaši, razne suvenire i ulaznice za predstojeću utakmicu.