21. ŠKOLSKO/OPĆINSKO/GRADSKO NATJECANJE MLADIH HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA

U subotu, 11. ožujka 2017. godine održano je 21. Školsko/općinsko/gradsko natjecanje mladih HCK. Ove godine domaćin natjecanja bila je Osnovna škola Milke Trnine Križ, a sudjelovalo je 5 ekipa – 3 ekipe kategorije pomlatka koje su činili učenici 7. i 8. razreda Osnovne škole Milke Trnine iz Križa, Osnovne škole Braće Radića iz Kloštar Ivanića i Osnovne škole Đure Deželića iz Ivanić-Grada te 2 ekipe Srednje Škole Ivana Šveara.

Natjecanje se sastojalo od 6 radilišta – 4 radilišta odnosila su se na teorijska znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima i znanja o prvoj pomoći, dok su se 2 radilišta odnosila na praktična znanja iz pružanja prve pomoći.

Natjecanje je otvorio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, a prigodnim riječima svim natjecateljima obratili su se i ravnatelj Osnovne škole Milke Trnine Zlatko Hasan te predsjednik Općinskog društva Crvenog križa Križ Tomo Blažinović te im svima zaželjeli puno uspjeha.

U kategoriji pomlatka prvo mjesto osvojila je ekipa „Još samo minutu“ Osnovne škole Braće Radića iz Kloštar Ivanića u sastavu: Valentina Šilipetar, Anja Slunjski, Nika Cvitković, Natali Brcko, Nika Rukavina i Lucija Virić pod mentorstvom profesorice Martine Srake.

Drugo mjesto zauzela je ekipa „Milka“ Osnovne škole Milke Trnine iz Križa u sastavu: Tea Lucija Špehar, Tea Majer, Tajana Majdandžić, Mia Špoljarić, Luka Herceg i Tea Skukan pod mentorstvom prefesorice Gordane Gorčan, dok je treće mjesto pripalo ekipi „Đuro“ Osnovne škole Đure Deželića u sastavu: Maja Mandić, Luigi Curi, Filip Mužina, Tin Domitrović, Gustav Vrtarić i Leonarda Mužina pod mentorstvom profesorice Kaje Glavaš.

U kategoriji mladih prvo mjesto osvojila je ekipa „Otpisanih“ Srednje škole Ivan Švear u sastavu: Patrik Gazec, Ivana Eldić, Iva Popović Gecan, Lucija Krznar, Karlo Holub i Ana Čvorišćec pod mentorstvom Tee Tadić, dok je ekipa „Sunce“ u sastavu: Lea Sablić, Iva Žilić, Ivana Kušer, Gabriela Juko i Lucija Krištofić pod mentorstvom Nade Gregorek osvojila drugo mjesto.

Ekipe su se nakon natjecanja kratko podružile u prostorijama škole domaćina, gdje su natjecateljima podjeljene pohvalnice te pehari i medalje. Pobjedničke ekipe osigurale su plasman na međužupanijsko natjecanje mladih i podmlatka Hrvatskog Crvenog križa koje se ove godine održava u Ivanić-Gradu 08. travnja 2017. godine.

Također, posebne pohvale učenicima Srednje škole Ivana Šveara Marku Horvat i Leu Bahnik, koji su došli podržati natjecanje iako njihova ekipa nije sudjelovala u natjecanju.

Čestitke svim ekipama na znanju i uloženom trudu a pobjednicima želimo puno sreće na međužupanijskom natjecanju!