Dođi vlakom na Cross Hill Run Križ 2017. utrku dobrih želja!

U Križu će se 20. svibnja 2017. održati utrka dobrih želja Trčite s nama Cross Hill Run Križ 2017. Cilj ovoga sportskog događanja je promicanje trčanja i zdravog načina života kroz organizaciju tri utrke u atraktivnom krajoliku Križa i okolice.

Organizatori utrke su Općina Križ i tim Run Croatia, a partner im je HŽ Putnički prijevoz koji će uz 40% popusta na prijevoz vlakom, osigurati dvije glavne nagrade za pobjednike utrke.

Svim putnicima posjetiteljima ove sportske manifestacije odobrava se 40% popusta u 1. i 2. razredu redovnih vlakova. Popust se može koristiti od 19. do 21. svibnja 2017. za kupnju povratnih karata iz svih kolodvora na HŽ-ovim prugama do kolodvora Novoselec i natrag, a popust mogu koristiti i slovenski državljani za putovanja iz Slovenije do Zagreb GK. Prilikom kupnje karte potrebno je naglasiti svrhu putovanja, a da bi ostvarili popust, natjecatelji moraju do povratka u vlaku sačuvati svoj startni broj. Popust se ne ostvaruje na udaljenostima kraćim od 25 km.

Dođite i zabavite se uz popratne sadržaje – prezentaciju lokalnih proizvoda i manifestaciju na štandovima u centru Križa (OPG-ovi i rukotvorine), prezentaciju nutricionizma i zdravih napitaka, podjelu shakeova od jagoda, program u suradnji sa Zajednicom tehničke kulture Općine Križ (Foto video klub 35 mm fotografirat će događanje, a Robotičko-informatički klub Križ organizirat će ples s robotima i utrku robota poslije utrke), animacijske radionice/igraonice za djecu u parku i izložbu u Galeriji Križ. Nakon dodjele zahvala, medalja i pehara, bit će priređena večera i zabava za sudionike, a uoči zalaska sunca u centru Križa bit će održano događanje Baloni dobrih želja, tijekom kojega će se na balone ispisivati dobre želje, nakon čega će baloni biti pušteni u zrak.

Više informacija o utrci možete dobiti na +385 91 4430 007 i e-mail , te na internet straniciruncroatia.hr.

Sponzori utrke Cross Hill Run Križ 2017. su i:

KANDIDIRANJE U LOKALNIM IZBORIMA 2017. GODINE, POTVRDA I UVJERENJE IZ KAZNENE EVIDENCIJE

U svrhu provođenja postupka izdavanja potvrde suda odnosno posebnog uvjerenja Ministarstva pravosuđa RH u svrhu kandidiranja na lokalnim izborima 2017. godine u Općinskom sudu u Velikoj Gorici, Stalna služba u Ivanić Gradu organiziran je rad službenika ovlaštenih za izdavanje potvrda iz kaznene evidencije, tijekom 14 dana računajući od dana stupanja na snagu Odluke o raspisivanju izbora.

Dakle, ova potvrda može se ishoditi u razdoblju od 20. travnja 2017. godine do 04. svibnja 2017. godine u prostorijama suda u Ivanić Gradu, Športska ulica 2, radnim danom tijekom radnog vremena suda, odnosno od 7,30 sati do 15,30 sati.

Službenici ovlašteni za izdavanje potvrda su: Jadranka Brenc-Janton, Natalija Gecan i Igor Cepetić

Dodatno se napominje da se isto može ishoditi također i u sjedištu Općinskog suda u Velikoj Gorici, na adresi Velika Gorica, Trg kralja Tomislava 36, radnim danom tijekom radnog vremena, te tijekom neradnih dana i tijekom dežurstva kako slijedi:

subota 22. travnja i nedjelja 23. travnja 2017.  – od 9,00 do 13,00 sati,

subota 29. travnja i nedjelja 30. travnja 2017. – od 9,00 do 13,00 sati,

ponedjeljak 01. svibnja 2017. – od 9,00 do 13,00 sati,

srijeda 03. svibnja 2017. – od 08,00 do 20,00 sati, i

četvrtak 04. svibnja 2017. – od 08,00 do 24,00 sata.

Konačno, potvrda iz kaznene evidencije može se ishoditi i elektroničkim putem, odnosno putem sustava  e-Građani na internetskoj stranici Ministarstava pravosuđa RH, gdje se mogu naći korisničke upute.

Općinski sud u Velikoj Gorici
Stalna služba u Ivanić Gradu
voditelj  Nenad Tudor

Projektni dan Dječjeg vrtića Križ, objekta Novoselec – dječje tradicijske igre

Projektni dan Dječjeg vrtića Križ održan je uoči skorog obnavljanja statusa međunarodne Eko škole protekle srijede, 29. ožujka 2017. godine u objektu Novoselec. U zanimljivim dječjim tradicijskim igrama kao što je graničar sa krpenom loptom, ljuljanje u košarama, trka jajima, povlačenje užeta, skakanje u jutenim vrećama, utrka konjićima –alka, bacanje potkova, a koje su održane u dvorištu objekta sudjelovalo je oko tridesetipet djece zajedno s roditeljima.

Otvorena izložba Vedrane Balković

Jučer je  u 18 sati u Galeriji Križ izložbu sakralnih motiva Vedrane Balković – Ususret Uskrsu – otvorio zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Mladen Rogić, naglasivši osebujnost keramičkih likova koji predstavljaju Isusa, svece, anđele, pozivajući sve da uživaju u novoj izložbi naše poznate keramičarke i sumještanke.

Djela su nastala intervencijom autorice u blok cigle rezanjem, apliciranjem ili minimalnim oblikovanjem. Stoga se u organizaciji elemenata koji prate uspravni pravokutnik gotovo uvijek uočava struktura bloka. To stvara dojam reda i rasta.

Svaki lik je kompozicija za sebe, svaki nosi obilježje, svaki ima vlastitu gestu i fizionomiju lica: staračku, svečanu ili pobožnu. Lice i ruke su ostavljene u terakoti. Tekstura im je hrapava i mat.

Radovi su nastali u dahu skoro svi u mjesec dana, a želja autorice je bila da sakralne motive koji su često inspiracija mnogih autora prikaže na svoj način i stvori komunikaciju između likova i promatrača.

Vedrana Balković osebujna je umjetnica, okušavala se u različitim izričajima, tehnikama, motivima, no niti u jednom od njih ne gubi svoj poseban dodir koji se osmjehuje svijetu, osmijehom koji se tiho raduje svim ljepotama svijeta i naših života.

Izložba se može pogledati do 24.04.2017. godine, i to u radno vrijeme Knjižnice i čitaonice Križ, informacije na telefon: 01 28 24 464