Projekcijom filma Ma ma obilježen dan žena

U želji da  ove godine u povodu Međunarodnog dana žena prigodno darujemo sve žene, Općina Križ na čelu s Općinskim načelnikom Općine Križ, stupila je u kontakt s udrugom Europa Donna Hrvatska te donacijom pomogla doista plemenitom cilju, a to je borba protiv raka dojke.

Donacija upućena udruzi Europa Donna Hrvatska u iznosu od 5.000,00 kuna, u sklopu akcije za borbu protiv raka dojke „Darujmo ružičasti život“  namijenjena je za pomoć u radu spomenute udruge te kupnju aparata za intraoperativno zračenje koji uvelike pomaže ženama oboljelim od raka dojke.

U suradnji s udrugom Europa Donna Hrvatska i Discovery filmom ustupljena su nam i autorska prava za javno prikazivanje filma Ma-ma s Penelope Cruz u glavnoj ulozi, a koji govori o borbi mlade hrabre žene s zloćudnom bolesti.

Film koji ističe hrabrost žene, na Međunarodni dan žena, bio je izuzetno posjećen što raduje budući je Općina Križ uspostavila suradnju s Discovery filmom te ukoliko će postojati interes građana, u narednom periodu planiraju se mjesečne projekcije filmova za djecu i odrasle.

Nakon filma, sve žene od Općine Križ dobile su čokoladicu i cvijet.