Čestitka Općinskog načelnika Općine Križ povodom Međunarodnog dana žena

Drage sugrađanke,

povodom Međunarodnog dana žena, 8. ožujka, svim ženama, a posebno stanovnicama Općine Križ, čestitam njihov dan.
U želji da  ove godine prigodno darujemo sve žene, donio sam Zaključak o izdvajanju financijskih sredstava iz Proračuna Općine Križ za sufinanciranje projekta Udruge Europa Donna Hrvatska u iznosu od 5.000,00 kuna. Donirana sredstva u sklopu akcije za borbu protiv raka dojke „Darujmo ružičasti život“  namijenjena su za kupnju aparata za intraoperativno zračenje koji uvelike pomaže ženama oboljelim od raka dojke.

Pozivam sve da u okviru svojih mogućnosti, zajedno doprinesemo boljem i kvalitetnijem ostvarenju zdravstvenih i svih ostalih prava žena.

Općinski načelnik Općine Križ
Marko Magdić, struč. spec. oec.

Osnovna škola Milke Trnine domaćin Županijskog natjecanja iz fizike

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, danas je otvorio još jedno natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola Zagrebačke županije kojem je domaćin Osnovna škola Milke Trnine Križ.

Ravnatelj te Osnovne škole Zlatko Hasan s ponosom je istaknuo da na natjecanju iz fizike za učenike osnovnih i srednjih škola Zagrebačke županije sudjeluje oko 100 učenika te oko 50 njihovih mentora. Osim samog natjecanja, budući učenici imaju i slobodno vrijeme, ispuniti će ga između ostalog obilaskom knjižnice i čitaonice Križ, Galerije Križ i Župne crkve Uzvišenja Sv. Križa.