U povodu blagdana Svetog Florijana, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić svim dobrovoljnim i profesionalnim vatrogascima iskazao je zahvalnost za iznimnu predanost i hrabrost u tom humanom i časnom pozivu prijemom koji je jučer uoči svete mise u Kapeli Sv. Vida u Novoselcu, održan u sjedištu Općine Križ.

Prijemu su nazočili predstavnici Upravnog odbora Vatrogasne zajednice Općine Križ predvođeni Predsjednikom Vatrogasne zajednice Općine Križ Brankom Arbanasom i Zapovjednikom  Vatrogasne zajednice Općine Križ Marijom Matanićem.

Tradicionalno, prijem u prostorijama Općine Križ, bio je prigoda da se Općinski načelnik zahvali svim dobrovoljnim vatrogascima Općine Križ za dobrovoljni rad na području vatrozaštiti te neupitan doprinosu u svim segmentima društvenog života zajednice.

U povodu blagdana Svetog Florijana, sada već tradicionalno u Kapeli Sv. Vida u Novoselcu velečasni Božo Pinjuh predvodio je svetu misu, na kojoj su nazočili mnogobrojni dobrovoljni vatrogasci Općine Križ kao i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Druženje vatrogasaca nastavljeno je u Johovcu u organizaciju DVD-a Johovec.