U prigodi predstojećih božićnih i novogodišnjih blagdana policijski službenici PP Ivanić-Grad, kao i prethodnih godina provode operativnu akciju „Mir i dobro“. Akcija se provodi od 15.12.2017. godine do 8.1.2018. godine, a usmjerena je na povećanje razine sigurnosti za građane i imovinu, posebice sprječavanje zlouporabe oružja i pirotehničkih sredstava, kao i sprječavanja vršenja kaznenih djela i prekršaja.
U cilju provedbe akcije policijski službenici PP Ivanić-Grad pojačano će se angažirati na organiziranim slavljima i drugim javnim okupljanjima, a također će se pojačano postupati u cilju sprječavanja nelegalne prodaje pirotehničkih sredstava kao i zlouporabe oružja koje građani legalno posjeduju.
U sklopu navedene operativne akcije policijski službenici PP Ivanić-Grad provoditi će i druge operativno-represivne akcije u cilju podizanja razine sigurnosti, prvenstveno sprječavanja vršenja kaznenih djela i prekršaja.

DopisPP Ivanić-Grad – Operativna akcija „Mir i dobro“