Općinski načelnik Općine Križ danas je primio predstavnike Obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava koji su temeljem Javnog poziva za dodjelu potpora sukladno programu potpora poljoprivredi na području Općine Križ za 2018. godinu ostvarili potpore male vrijednosti u poljoprivredi. Ukupno je Općina Križ sa 138.600,53 kuna sufinancirala 17 OPG-a s područja Općine Križ. Dodijeljene potpore namijenjene su za pomoć u nabavi sjemena i sjemenskog materijala za ratarsku proizvodnju, nabavi opreme i mehanizacije te konzultantske usluge za projekte Programa ruralnog razvoja.

Općinski načelnik Općine Križ istaknuo je da će se u idućoj 2019. godini poljoprivreda sufinancirati sukladno Programu potpora poljoprivredi na području Općine Križ za 2019. godinu, a kojim se poljoprivrednicima nastoji stvoriti priliku za početak poslovanja, proširenje i rast, a za što je planirano izdvajanje u iznosu od 502.000,00 kuna.