Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja odobrilo je zahtjev Općine Križ za financiranje projekta poticanja razvoja komunalnog gospodarstva i ujednačavanja  komunalnog standarda 2017. godine, te je za održavanje nerazvrstanih cesta na području Općine Križ dobiveno 100.000,00 kn. Spomenutim sufinanciranjem ovih je dana realiziran jedan u nizu projekata uređenja, odnosno asfaltiranja novim slojem asfalta ulica na području Općine Križ. Novim je slojem asfalta uređena Drvodjelska ulica u Novoselcu, a nakon nje u narednom periodu uslijediti će i asfaltiranje Radničke ulice. Ukupna vrijednost spomenutog projekta je oko 355.000,00 kn, a njegovom realizacijom cilj je Općine Križ podići kvalitetu života lokalnog stanovništva, te ujednačiti  komunalne standarde na svom području.