S ciljem informiranja javnosti o europskim temama, posebno onim koji se tiču korištenja sredstava iz EU fondova te promjenama koje Hrvatsku i njene građane očekuju  ulaskom u Europsku uniju, a u želji da se iskoriste svi potencijali koji nam se pružaju pristupom u tu zajednicu, Općina Križ je dana 01.07.2013. godine  u centru Križa postavila info štand za građane o Europskoj uniji.

Na info štandu su osobe koje u Općinskoj upravi rade kroz jednogodišnji Program stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa informirale građane o svim pitanjima koja su imali o Europskoj uniji te kroz promotivne materijale pokušale razjasniti sve mitove o članstvu u toj zajednici europskih zemalja.