Dana 25. listopada u Hrvatskoj se obilježava Dan dobrovoljnih darivatelja krvi u spomen na prvu organiziranu akciju informiranja o potrebi darivanja krvi i organiziranom prikupljanju krvi širom Hrvatske.

Ove godine u povodu Dana dobrovoljnih darivatelja krvi zbog pandemije uzrokovane virusom Covid-19 te rast broja zaraženih osoba i osoba u samoizolaciji, izostati će tradicionalni prijem i druženje s dobrovoljnih darivatelja krvi s područja Općine Križ.

Koristim ovu prigodu da zahvalim svim darivateljima krvi na njihovoj humanosti i plemenitosti te da još jednom napomenemo koliko je darivanje krvi važno u spašavanju ljudskih života. Izuzetno je važno potaknuti sve one koji još nisu, da daruju krv, posebno sada, s obzirom na epidemiološku situaciju i nedovoljne zalihe krvi.

S poštovanjem,

Općinski načelnik Općine Križ:
Marko Magdić, struč. spec. oec.