Malo sunca i dobre volje sve je što je bilo potrebno za uspješno adventsko druženje održano protekle nedjelje u centru Križa. Podijeljeno je čak 200 porcija gulaša i 200 porcija fiša koje je pripremila Općina Križ u suradnji sa Zajednicom sportskih udruga i ŠRU Šaran. Udruga Vinogradara i vinara ŠKAF Križ atmosferu je zagrijala kuhanim vinom, a predjelo su bili kolači i ribice branitelja, odnosno UDVDR Ogranaka Križ.
Adventsko druženje uz tamburaše upotpunile su i članice ŽRK Trnina koje su spravljale fritule i palačinke, a tko je želio, mogao je kupiti i unikatne poklone na štandovima udruga Ženske ruke, Bijeli jelen, te Dječjeg vrtića Križ. Adventskom druženju priključio se i Župni Caritas Župe Uzvišenja Sv. Križa koji je prodajom kolača i ostalog, prikupljao novac za ljepše blagdane potrebitih u našoj Općini. Oko 14 sati u centar Križ stigli su i članovi Odreda izviđača „Siniša Pavković“ iz Križa te donijeli Betlehemsko svjetlo mira iz Zagrebačke katedrale.