Općina Križ izdvaja 80.000,00 kn za nabavu obrazovnog materijala za sve učenike Osnovne škole

Općina Križ za predstojeću školsku godinu 2022./2023. izdvojit će 80.000,00 kn kojim će se sufinancirati nabave udžbenika i drugih obrazovnih materijala za izborne predmete, likovne mape, geografske atlase, kao i materijali za glazbenu kulturu i to za sve učenike Osnovne škole Milke Trnine Križ.
Vlada Republike Hrvatske financirat će nabavu obaveznih udžbenika za školsku godinu 2022./2023., a ovim će izdvajanjem Općina Križ dodatno pomoći roditeljima školaraca u smanjenju potrebnih izdvajanja za nabavu knjiga i obrazovnih materijala. Općina Križ financirat će nabavu:

• likovnih mapa (za učenike od prvog do osmog razreda)
  • geografskih atlasa (za učenike petih razreda)
  • radnih bilježnica za izborne predmete (vjeronauk od prvog do osmog razreda; njemački od četvrtog do osmog razreda i informatika od prvog do četvrtog te od sedmog do osmog razreda)
  • materijala za glazbenu kulturu (za učenike od prvog od trećeg razreda)
    Roditelji djece od prvog do osmog razreda Osnovne škole Milke Trnine, ovom će Odlukom Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića trebati nabaviti samo radne bilježnice za obavezne predmete i obične bilježnice te materijal iz obveznih predmeta.
    Na Internet stranici Osnovne škole Milke Trnine Križ možete preuzeti popis drugih obrazovnih materijala koje samostalno financiraju roditelji. Sve udžbenike i drugi obrazovni materijal će djeca dobiti prvi dan školske godine 2022./2023. Općina Križ i nadalje će financirati troškove učitelja u programu produženog boravka, kao i troškove prehrane za učenike iz socijalno ugroženih obitelji.
    I za novu školsku godinu koju upisuje 51 prvašić, za sve nove školarce, učenike prvih razreda, Općina Križ pripremit će prigodne poklone sa školskim priborom u vrijednosti od oko 50,00 kuna po učeniku.