POZIV NA OBILJEŽAVANJE DANA ANTIFAŠISTIČKE BORBE

Obilježavanje blagdana – Dan antifašističke borbe biti će organizirano prema slijedećem rasporedu:

22. lipnja 2022. godine (srijeda):

09,00 sati – Polaganje vijenca kod spomenika na Trgu Svetog Križa u Križu

09,15 sati – Posjet Spomen sobi poginulih branitelja iz Domovinskog rata u Galeriji Križ

Održani Badalićevi dani i koncert Adama Končića

U prekrasnom ambijentu stoljetnog parka u Križu, ispred crkve Uzvišenja Sv. Križa, ove su subote 11. lipnja 2022. godine održani 32. Badalićevi dani te dodijeljena plaketa Josip Badalić. Na prijedlog Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Odlukom Općinskog vijeća Općine Križ, ove je godine Plaketa dodijeljena Antoniju Milovini iz Dubrovnika, kao najboljem studentu ruskog jezika i književnosti. U organizaciji Općine Križ, Knjižnice i čitaonice Križ, nakon dodjele Plakete, sve je nazočne pozdravio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, a večer je nastavljena koncertom Adama Končića i tamburaškog sastava Savski valovi.