Dodjela medalja Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije najboljima na 8. državnom natjecanju vatrogasaca

Ekipe Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije postigle su sjajne rezultate na 8. Državnom natjecanju vatrogasaca Republike Hrvatske održanom u rujnu na varaždinskom stadionu Sloboda. U jakoj konkurenciji od ukupno 203 natjecateljska odjeljenja i 2030 natjecatelja, postrojbe s područja Zagrebačke županije ostvarile su najuvjerljivije pobjede u muškoj A kategoriji. Tako je DVD Razljev osvojio 1. mjesto, DVD Andrilovec 2. mjesto, a 4. mjesto pripalo je DVD-u Deanovec. U ženskoj kategoriji A DVD-u Ribnica pripalo je 1. mjesto.

Velik uspjeh županijskih DVD-ova na državnoj smotri danas je obilježen u Križu i to svečanom dodjelom medalja Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije svim natjecateljskim ekipama koje su nastupile na državnom natjecanju, a to su: Ženska B ekipa DVD-a Johovec, DVD-a Novoselec i DVD-a Ribnica; Muška B ekipa DVD-a Ribnica, DVD-a Strmec Bukevski i DVD-a Bregana; Ženska A ekipa DVD-a Strmec Bukevski, DVD-a Haganj, DVD-a Buševec i DVD-a Ribnica te Muška A ekipa DVD-a Bobovec, DVD-a Paukovec, DVD-a Deanovec, DVD-a Andrilovec i najzlatniji od svih, državni prvaci DVD Razljev.

Svim ekipama koje su se plasirale se na međunarodno natjecanje i njihovim članovima čestitali su na ovom velikom uspjehu u ime Zagrebačke županije župan Stjepan Kožić i predsjednica Županijske skupštine Martina Glasnović, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, glavni vatrogasni zapovjednik Hrvatske Vatrogasne zajednice Slavko Tucaković, predsjednik Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije Slavko Povrlišek i  predsjednik Vatrogasne zajednice Općine Križ Zlatko Hrastić.

Zahvaljujući ovim rezultatima, pobjedničke ekipe osigurale su nastup na Međunarodnom vatrogasnom natjecanju koje će se održati 2022. godine u slovenskom Celju.

Ipak Općina Križ, naglasio je Općinski načelnik Marko Magdić, najponosnija je na DVD Razljev koji je po drugi put osvojio naslov prvaka države. Vatrogasna zajednica Općine Križ ima tradiciju dugu 120 godina te upravo ovakvi uspjesi svjedoče o spremnosti i kvaliteti dobrovoljnih vatrogasnih društava u manjim sredinama.

Dan Hrvatskog Sabora

S pijetetom na sve žrtve Domovinskog rata, kojima dugujemo svoju slobodu i samostalnost, danas slavimo Dan Hrvatskog Sabora kao sjećanje na 8. listopada 1991. godine kada je Sabor Republike Hrvatske 1991. godine na povijesnoj sjednici u zagrebačkoj Šubićevoj ulici jednoglasno donio Odluku o raskidu svih državnopravnih sveza Republike Hrvatske s bivšom državom SFRJ, a dan nakon raketiranja Banskih dvora.

Saznajte kako do bespovratnih sredstva za energetsku obnovu obiteljskih kuća i zgrada

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost organizira u subotu, 9. listopada 2021. u 10:00 sati virtualnu radionicu vezano uz Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za energetsku obnovu obiteljskih kuća i zgrada.

Na radionici će djelatnici Fonda objasniti uvjete prijave na Javni poziv za energetsku obnovu obiteljskih kuća i pomoći oko eventualnih upita vezanih uz prijave.

Radionica će se održati preko Zoom-a, a prijava je obavezna putem linka https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_9DLtqnGeSJyS4RhUBdR7nQ.