Ovoga tjedna mobilni uredi Ministarstva u Ivanić-Gradu

Poštovani građani Grada Ivanić-Grada, Općina Križ i Kloštar Ivanić,
obavještavamo Vas da će od srijede, 26. svibnja 2021. godine, do petka, 28. svibnja 2021. godine, mobilni uredi Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine zaprimati i pružati pomoć pri popunjavanju ZAHTJEVA ZA OBNOVU POTRESOM OŠTEĆENIH OBJEKATA te pri potpisivanju SUGLASNOSTI ZA UKLANJANJE građevina.

Mobilni uredi Ministarstva bit će tijekom navedena tri dana na dvjema lokacijama:

1. DVD IVANIĆ-GRAD (Ulica kralja Tomislava 45, Ivanić-Grad) od 9 do 17 sati i
  2. DRUŠTVENI DOM POSAVSKI BREGI (Savska ulica 68C, Posavski Bregi) od 9 do 17 sati.

Pozivaju se građani čije su građevine dobile crvene naljepnice, da obavezno dođu potpisati suglasnosti za uklanjanje.

Službenici u mobilnim uredima pomagat će građanima popunjavati zahtjeve za obnovu i rješavati druga pitanja administrativne naravi.

Također, zahtjeve uz predočenje osobnih iskaznica mogu podnijeti i stanovnici s područja Općine Križ i Općine Kloštar Ivanić.

Građani će samo uz predočenje osobne iskaznice i ispunjavanje jednostavnog obrasca moći pokrenuti postupak obnove sustavom koji je izravno povezan s katastrom, gruntovnicom i drugim službenim bazama podataka.

Zahtjevi za obnovu mogu se podnositi i putem Digitalnog sustava e-Obnova putem sustava e-Građani te preporučenom poštom na adresu Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine.

Detaljne informacije o podnošenju Zahtjeva za obnovu mogu se pronaći na službenoj stranici Ministarstva na poveznici: https://mgipu.gov.hr/vijesti/obnova-zgrada-ostecenih-potresom-na-podrucju-sisacko-moslavacke-karlovacke-i-zagrebacke-zupanije/11384 .

POZIV ZA PRIJAVU NA MASOVNO CIJEPLJENJE NA ŽERAVINCU

Stožer civilne zaštite Grada Ivanić-Grada i Stožeri civilne zaštite Općina Križ i Kloštar Ivanić te Dom zdravlja Ivanić-Grad pozivaju građane Otoka Ivanića da se prijave za šesto po redu masovno cijepljenje protiv koronavirusa koje će biti ove subote, 29. svibnja u Sportskoj dvorani Žeravinec. Na raspolaganju je 912 doza Pfeizerovog cjepiva, te 50 doza Johnson i Johnsona. Obzirom da je za cijepljenje Johnsonom potrebna samo jedna doza, predviđeno je da će se njime cijepiti sezonski i terenski radnici.
Stanovnici Grada Ivanić Grada, te Općina Križ i Kloštar Ivanić za cijepljenje se moraju javiti svojim liječnicima obiteljske medicine kako bi na vrijeme dobili termin.
Ove subote 200 građana će biti cijepljeno drugom dozom, dok su ostale doze predviđene za građane koji se cijepe po prvi put.

Prema procjenama, dosad je na području Zagrebačke županije prvom dozom cijepljeno 38,3% stanovnika koji su stariji od 18 godina tj. 12,8% s obje doze. S područja Ivanić-Grada, te Općina Križ i Kloštar Ivanić cijepljeno je do sada 10547 građana jednom dozom, od kojih 6000 s dvije doze.