Općina Križ ostvarila potporu Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade od 255.000,00 kn

Središnji državni ured za demografiju i mlade donio je Odluku o dodjeli financijskih sredstava za projekte jedinica lokalne samouprave i Grada Zagreba u okviru raspoloživih sredstava iz Državnog proračuna Republike Hrvatske za 2021. godinu. Odlukom se dodjeljuju financijska sredstva za projekte usmjerene na poboljšanje materijalnih uvjeta u dječjim vrtićima.
Općina Križ ostvarila je potporu u iznosu 255.000,00 kn.
Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić danas je u Rugvici sudjelovao na svečanost uručivanja Ugovora o sufinanciranju projekata organizaciji Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade. Dobivenim sredstvima izgraditi će se moderno opremljeno dječje igralište kod novog dječjeg vrtića.

OBAVIJEST GRAĐANIMA o radovima asfaltiranja kolnika ceste u naselju Gornji Prnjarovec

Obavještavaju se građani da je dana 13. 05. 2021. godine planiran početak radova asfaltiranja ceste kroz naselje Gornji Prnjarovec.

Radovi obuhvaćaju dionicu u duljini od 1400 metara, od raskrižja sa Zagrebačkom ulicom u Križu (Kaža) do skretanja za naselje Šušnjari. Predviđeno je frezanje postojećeg oštećenog nekvalitetnog asfalta, izravnanje površine kolnika, izrada novog habajućeg sloja te uređenje bankina.

Predviđeni rok završetka radova je 10 radnih dana.

U vrijeme izvođenja radova biti će djelomično ili u potpunosti onemogućeno prometovanje što će se regulirati prometnim znakovima te pozivamo stanovnike naselja Gornji Prnjarovec i okolnih naselja da korištenje svojih vozila prilagode i usklade prema dinamici radova asfaltiranja.

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, radovi se mogu produžiti van najavljenog roka.

Zahvaljujemo na razumijevanju.
OPĆINA KRIŽ
Općinski načelnik Općine Križ
Marko Magdić, struč. spec.oec.