Završeno uređenje nerazvrstanih cesta u naselju Gornji Prnjarovec

Krajem svibnja započelo je uređenje tri nerazvrstane ceste u naselju Gornji Prnjarovec. Za radove koji su završeni u planiranom roku, Općina Križ izdvojila je nešto više od 72.000,00 EUR-a, a obuhvatili su ukupno tri ceste u duljini od 1000 metara, točnije odvojak prema bušotini, odvojak ceste Gornji Prnjarovec – Donji Prnjarovec te cestu uz dječje igralište. Izvršeno je frezanje postojećeg oštećenog sloja asfalta, izravnanje površine kolnika, izrada novog habajućeg sloja te uređenje bankina.

Potpisan Sporazum o sufinanciranju nabave vozila za hitnu medicinsku pomoć

U cilju brže i efikasnije hitne medicinske pomoći na području naše Općine i cijelog Otoka Ivanića, danas je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, s kolegama iz Grada Ivanić-Grada i Općine Kloštar Ivanić potpisao Sporazum o sufinanciranju nabave vozila za hitnu medicinsku pomoć za potrebe Zavoda za hitnu medicinu Zagrebačke županije, Ispostave Ivanić-Grad. U suradnji sa Zavodom za hitnu medicinu Zagrebačke županije, nabaviti će se novo vozilo hitne pomoći u vrijednosti oko 90.000,00 EUR-a, a koje će Općina Križ sufinancirati u iznosu 15.000,00 EUR-a, Grad Ivanić-Grad s 30.000,00 EUR-a, a Općina Kloštar Ivanić s 15.000,00 EUR-a, dok će Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije sufinancirati preostali iznos do pune nabavne cijene vozila.

SUSRET LIMENIH GLAZBI U KRIŽU

Nema bolje najave i pripreme za nogometnu utakmicu od limene glazbe zato ove subote 15. lipnja 2024. godine u 17 sati Limena glazba DVD-a Križ na ljetnoj pozornici ispred Društvenog doma u Križu, pripremila je pravo vatreno zagrijavanje. Dođite ih podržati u što većem broju!