OBAVIJEST O VISINI NAKNADA BIRAČKIM ODBORIMA

Za rad u biračkim odborima na izborima koji će se održati u nedjelju, 09. lipnja 2024. godine, na biračkim mjestima na području Općine Križ, imenovani članovi biračkih odbora imaju pravo na naknadu kako slijedi:

– ZA IZBORE ZA ČLANOVE U EUROPSKI PARLAMENT IZ REPUBLIKE HRVATSKE, prema Odluci Državnog izbornog povjerenstva Republike Hrvatske, iz Proračuna Republike Hrvatske, u iznosima:

• 60,00 EUR-a predsjednici i zamjenici predsjednika biračkih odbora
  • 50,00 EUR-a članovi i zamjenici članova biračkih odbora

i

– ZA IZBORE ZA ČLANOVE VIJEĆA MJESNIH ODBORA NA PODRUČJU OPĆINE KRIŽ, prema Odluci Općinskog načelnika Općine Križ, iz Proračuna Općine Križ, u iznosima:

• 60,00 EUR-a predsjednici i potpredsjednici biračkih odbora
  • 50,00 EUR-a članovi biračkih odbora

“Jedno srce – jedna duša od Vukovara do Dubrovnika 2024.”

Sudionici 3. tradicionalnog hodanja hrvatskih branitelja i stradalnika Domovinskog rata “Jedno srce – jedna duša od Vukovara do Dubrovnika 2024.” danas su posjetili i Općinu Križ na svom putu dugom 33 dana od Vukovara do Dubrovnika. Ugostio ih je predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Zlatko Hrastić i predstavnici Udruge branitelja Općine Križ u Galeriji Križ gdje su zajedno sudionici ovog projekta posjetili Spomen sobu poginulih branitelja.

UHDDR Krapinsko-zagorje Županije s partnerima treću godinu za redom provodi projekt kojem je pokrovitelj Vlada Republike Hrvatske, a logističku podršku daje Ministarstvo hrvatskih branitelja, Ministarstvo obrane i Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske. Cilj projekta je promicanje, očuvanje vrijednosti i stvaranje pozitivne percepcije javnosti o Domovinskom ratu, zaštiti dostojanstva i vrednovanju doprinosa hrvatskih branitelja.