GOTOVO 90.000,00 EUR-a OSTVARENO ZA NASTAVAK PJEŠAČKE STAZE U INDUSTRIJSKOJ CESTI

Općina Križ ostvarila je potporu u iznosu 49.000,00 EUR-a od Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije za projekat: Izgradnja pješačke i biciklističke staze i oborinske odvodnje u Poduzetničkoj zoni Križ II-II. faza. Riječ je dakle o drugoj fazi radova kroz Industrijsku cestu koja podrazumijeva izgradnju oborinske odvodnje i pješačke staze u dužini cca 700 metara. U tijeku je postupak javne nabave, a radovi bi trebali krenuti sredinom godine. Za isti projekt već je ostvarena potpora Zagrebačke županije u iznosu od 40.000,00 EUR-a, a cjelokupna investicija procjenjuje se na oko 200,000 EUR-a.

RADOSNO ZAPOČEO VELIKI TJEDAN

Uoči najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa, ovog vikenda šarenim čokoladnim uskrsnim jajima koja su djeca tražila po parku u Križu te izložbom pod nazivom Uskrsne uspomene iz kredenca, Udruge Ženske ruke, simbolično smo ušli u Veliki tjedan. U nedjelju 24. ožujka, na Cvjetnicu, nakon Svete mise u Župnoj crkvi Uzvišenja Sv. Križa, održana je i tradicionalna akcija župnog Caritasa, kojom su zahvaljujući vrijednim rukama župljana, prikupljena sredstava za darivanje potrebitih.