TRGOVAČKO DRUŠTVO PODUZETNIČKA ZONA KRIŽ d.o.o. IMA NOVU INTERNET STRANICU

Trgovačko društvo Poduzetnička zona Križ d.o.o. ima novu Internet stranicu na kojoj možete saznati sve relevantne informacije o poslovanju i djelatnostima, odnosno uslugama koje pruža to trgovačko društvo.

Upravo na Internet stranici osim svih važnih informacija i kontakata možete pronaći i osnovne informacije vezane uz postupak kod prijave smrti na području Općine Križ, brojeve telefona mrtvozornika, cjenik godišnjih grobnih naknada ili usluga ukopa i ispraćaja.

Djelatnosti koje obavlja Trgovačko društvo Poduzetnička zona Križ d.o.o. su: održavanje javnih zelenih površina, održavanje javnih površina, održavanje sportskog parka, održavanje otvorenih odvodnih kanala, održavanje nerazvrstanih prometnica, održavanje građevina i uređaja javne namjene, zimska služba, upravljanje i održavanje groblja i pružanje usluga trećim osobama.

Upravljanje grobljem podrazumijeva dodjelu grobnih mjesta, izgradnju grobnica, obavljanje ukopa pokojnika, uređenje i održavanje groblja, izdaje potrebne dozvole i potvrde, vodi propisanu evidenciju o umrlim osobama i korisnicima grobnih mjesta.

Kao komunalnom servisu u 100% vlasništvu Općine Križ, zadaća mu je da u suradnji s osnivačima i djelokrugu prenesenih ovlasti za obavljanje komunalnih djelatnosti, osigura njihov trajan i kvalitetan rad, održava sve komunalne objekte i uređaje u stanju funkcionalne sposobnosti, uz maksimalno poštivanje zaštite okoliša i javnog interesa lokalne zajednice u kojoj djeluje te stalnu brigu o zadovoljstvu svojih radnika kao i svih korisnika vlastitih usluga.

VIKEND PUN DOGAĐANJA KOJA NE SMIJETE PROPUSTITI!

Ovog vikenda, već u petak 15. ožujka 2024. godine u Križu možete posjetiti dva zanimljiva i besplatna događaja.

Općina Križ i Knjižnica i čitaonica Križ dana 15. ožujka 2024. godine u 18 sati u prostoru Vijećnice, Društvenog doma u Križu, organiziraju PROMOCIJU ROMANA PRVIJENCA ARSENA TOLJANIĆA “PLAVA MANDARINA”. Riječ je o romanu aktivnog pomorca, koji prati njegove doživljaje kroz 25-godišnju karijeru pomorca.

Nakon promocije knjige, možete pogledati REPRIZU PREDSTAVE AMATERSKOG KAZALIŠTA JOSIP BADALIĆ IZ KRIŽA „TAJNA MILKE TRNINE“ i to u Domu kulture Josip Badalić u Križu s početkom u 20 sati.

U subotu, 16. ožujka 2024. godine uz ranojutarnje ispijanje kave, svakako posjetite jedno od prodajni mjesta u Križu ili Novoselcu na kojem se u povodu obilježavanja DANA NARCISA, posvećenog borbi protiv raka dojke, prodaju narcise i prikupljaju sredstva za Udrugu edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije i to od 8 do 12 sati, odnosno do prodaje svih narcisa.

Tijekom ove subote, u Križu također možete pogledati natjecanje u rock`n`roll-u. Riječ je o 1. KUP-U REPUBLIKE HRVATSKE U AKROBATSKOM ROCK`N`ROLL-U KRIŽ ´24. Vrhunski plesači iz cijele zemlje, skupine i parovi nastupit će u Školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Milke Trnine, a događaj organizira Akrobatski rock`n`roll klub MRGARock Križ. Kup započinje u 11 sati, a večernji dio i službeno otvorenje KUP-a u 18 sati.

Za one nešto starije, istog dana od 18 sati, u parku u centru Križa (prodajni plato), po prvi put Općina Križ, Pivski mudraci uz potporu udruga ŽRK Trnina i KUD Graničar organizira DAN SVETOG PATRIKA U KRIŽU. Proslava, odnosno druženje uz domaće pivo te druge tekuće, slatke i slane delicije bit će popraćeni zvucima irske glazbe u izvedbi glazbenog dueta Patrick Walker Hrvoje sudar. U slučaju lošeg vremena događaj će se održati u Društvenom domu u Križu.

U nedjelju, 17. ožujka 2024. godine, za sve ljubitelje borilačkih sportova u školskoj sportskoj dvorani u Križu, održava se MEĐUNARODNI KARATE TURNIR KUP RUDOLF PEREŠIN od 9.30 sati, u organizaciji Karate kluba Kik.